Īpašās pārraides

Pavesta ierašanās Rīgas starptautiskajā lidostā

Īpašās pārraides

Oficiālā sagaidīšanas ceremonija pie Rīgas pils. Momenti

Pāvests: Latvija savas sāpes ir pārvērtusi dziesmā un dejā

Latvija ir piedzīvojusi spēcīgus sociālos, politiskos un garīgos pārbaudījumus, bet tagad kļuvusi par politikas un kultūras centru, uzrunā amatpersonām un sabiedrībai teica pāvests Francisks.

Viņš uz Latviju attiecināja svēto rakstu vārdus - "Manas žēlabas tu esi pārvērtis līksmē". "Latvija, Dainu zeme ir pratusi pārvērst savas sāpes par dziesmu un deju. Tā kļuvusi par mierpilnas satikšanās vietu ar aicinājumu lūkoties nākotnē," teica pāvests.

Viņš atgādināja arī latviešu rakstnieces Zentas Mauriņas vārdus: "Manas saknes ir debesīs". Pāvests teica, ka, svinot simtgadi, Latvija apzinās savas iegūtās un atgūtās brīvības cenu, kas ir iespējama, ņemot vērā šīs saknes.

Pāvests pauda prieku par to, ka Latvijas saknēs ir katoļu baznīca, kas cieši sadarbojas ar citām konfesijām. Pēc viņa teiktā, tas pierāda, ka ir iespējams attīstīt kopību daudzveidībā - cilvēkiem ir drosme pacelties pāri konfliktiem un cienīt vienam otru.

Skatīties pāri paša interesēm nozīmē veidot solidaritāti ar citiem. Pāvests aicināja Latviju arī turpmāk strādāt brīvības labā -  iesaistīties sabiedrības attīstībā un īstenot mātes sūtību.

Pāvests uzsvēra, ka Latvijai vajadzētu strādāt ģimeņu, sirmgalvju un bērnu labā. Sūtība būt par māti nozīmē arī radīt darba iespējas, lai nevienam nebūtu jāatraujas no saknēm, lai veidotu savu nākotni. Tāpat, pēc pāvesta teiktā, tas nozīmē augt un vairoties. Viņš uzskata, ka sabiedrības attīstību nevar izmērīt tikai pēc tiem piederošajiem resursiem, bet arī spējas un vēlmes radīt nākotni.

Pāvests uzsvēra, ka iepriekšējā paaudze ir atvērusi nākotni mums un atstājusi mums šādu pašu uzdevumu - atvērt nākotni nākamajai paaudzei.

KONTEKSTS:

Pāvests Francisks Latviju apmeklē, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim. Jau iepriekš uzrunā Baltijas valstīm pāvests teicis, ka šodien solidaritāte vajadzīga vairāk nekā jebkad.

Pāvests ir viena no ietekmīgākajām personām pasaulē. Francisks ir pirmais jezuīts, kurš kļuvis par pāvestu. Viņš izceļas ar vienkāršību un izlēmību savu ideju īstenošanā. Pāvests Francisks nosodījis pedofilijas skandālus katoļu baznīcā, sasaucot bīskapu konferences priekšsēdētāju sanāksmi. Viņš aicinājis vecākus nenovērsties no saviem netradicionālās orientācijas bērniem, kā arī mainījis katoļu baznīcas mācību, nāvessodu atzīstot par nepieņemamu.

Tieši šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Saistītie raksti
7 komentāri
Zigfrida Kalatrida
"Latvija ir piedzīvojusi spēcīgus sociālos, politiskos un garīgos pārbaudījumus, bet tagad kļuvusi par politikas un kultūras centru, uzrunā amatpersonām un sabiedrībai teica pāvests Francisks. " ........................................................................................................................... O-banaaaaaaa !!!!!!!!! ........................................................................................ no Centra > CENTRAmozgai :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Anonīms lietotājs 18159
Ir kaut kas - 100p. , bet ne jau shitaadi klauni. Gadiijies vairaakkaart Vatikaanaa iepriekshejo paskatiities ( tas cilveeks, man domaat, saprata, kas kas ir ) ( ka KAUT KAS IR .... ) - ( bet nu ne jau ar visaadiem politspraagonjiem ieprieksheejais piekrita politiski ... joshkaaties ) . ............. KAUT KAS IR - un peec zinaamiem kliniskiem ( uz subsadziiviskiem ) piedziivojumiem tie, kas tam gaajushi cauri , zin ... - tikai, ja tas sprencesks patieshaam justu, kas kas ir, tad ar ..... nejoshkaatos.
Zigfrida Kalatrida
Kur habu maku meeris,tur tas pevestc : DDD .... veel tik piekabinaat to, kas nupat pa Krievijas tv iet ... : Gorkas Mirdzas deels vareeja nesmirdeet Krievijas tv ... pie apstaakljiem, ka to maateszemi sen jau kaa uz Krieviju nomainiijis ............. ja jau tik jau no svara ir to letish sugu Latvijaa vairot ........... bija ( va ir ) tak Miera ielaa noenkuroties ............ a nevajag - ko ??? Naudiigaak ir dziivot Maskavaa un drist uz Maskavu ???
Zigfrida Kalatrida
Katram un visiem cilveekiem ir Dievs( va kas ) sevii - un viss.
Andris Stafeckis
Merkakis tas pavests neko varbut kaut ko zina vienkarsi parasts plezirs tapat ka musu kungi cinas par saviem kresliem Pretigi
Andris Stafeckis
Tas pavests 100 gadu merkakis te vaidzigs kaut ko pazvakst un tas ir vis nu kas nota Letini musu naudu viena pri durka samaksa un tagat laimigi Tiesam stulbi
jānis gansons
Latvija kļuvusi par nabagu centru. Kāda te kultūra ar tukšiem vēderiem?!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti