Īpašās pārraides

Pavesta ierašanās Rīgas starptautiskajā lidostā

Īpašās pārraides

Oficiālā sagaidīšanas ceremonija pie Rīgas pils. Momenti

Pāvesta runa Rīgas pilī

Pāvests: Latvija savas sāpes ir pārvērtusi dziesmā un dejā

Latvija ir piedzīvojusi spēcīgus sociālos, politiskos un garīgos pārbaudījumus, bet tagad kļuvusi par politikas un kultūras centru, uzrunā amatpersonām un sabiedrībai teica pāvests Francisks.

Viņš uz Latviju attiecināja svēto rakstu vārdus - "Manas žēlabas tu esi pārvērtis līksmē". "Latvija, Dainu zeme ir pratusi pārvērst savas sāpes par dziesmu un deju. Tā kļuvusi par mierpilnas satikšanās vietu ar aicinājumu lūkoties nākotnē," teica pāvests.

Viņš atgādināja arī latviešu rakstnieces Zentas Mauriņas vārdus: "Manas saknes ir debesīs". Pāvests teica, ka, svinot simtgadi, Latvija apzinās savas iegūtās un atgūtās brīvības cenu, kas ir iespējama, ņemot vērā šīs saknes.

Pāvests pauda prieku par to, ka Latvijas saknēs ir katoļu baznīca, kas cieši sadarbojas ar citām konfesijām. Pēc viņa teiktā, tas pierāda, ka ir iespējams attīstīt kopību daudzveidībā - cilvēkiem ir drosme pacelties pāri konfliktiem un cienīt vienam otru.

Skatīties pāri paša interesēm nozīmē veidot solidaritāti ar citiem. Pāvests aicināja Latviju arī turpmāk strādāt brīvības labā -  iesaistīties sabiedrības attīstībā un īstenot mātes sūtību.

Pāvests uzsvēra, ka Latvijai vajadzētu strādāt ģimeņu, sirmgalvju un bērnu labā. Sūtība būt par māti nozīmē arī radīt darba iespējas, lai nevienam nebūtu jāatraujas no saknēm, lai veidotu savu nākotni. Tāpat, pēc pāvesta teiktā, tas nozīmē augt un vairoties. Viņš uzskata, ka sabiedrības attīstību nevar izmērīt tikai pēc tiem piederošajiem resursiem, bet arī spējas un vēlmes radīt nākotni.

Pāvests uzsvēra, ka iepriekšējā paaudze ir atvērusi nākotni mums un atstājusi mums šādu pašu uzdevumu - atvērt nākotni nākamajai paaudzei.

KONTEKSTS:

Pāvests Francisks Latviju apmeklē, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim. Jau iepriekš uzrunā Baltijas valstīm pāvests teicis, ka šodien solidaritāte vajadzīga vairāk nekā jebkad.

Pāvests ir viena no ietekmīgākajām personām pasaulē. Francisks ir pirmais jezuīts, kurš kļuvis par pāvestu. Viņš izceļas ar vienkāršību un izlēmību savu ideju īstenošanā. Pāvests Francisks nosodījis pedofilijas skandālus katoļu baznīcā, sasaucot bīskapu konferences priekšsēdētāju sanāksmi. Viņš aicinājis vecākus nenovērsties no saviem netradicionālās orientācijas bērniem, kā arī mainījis katoļu baznīcas mācību, nāvessodu atzīstot par nepieņemamu.

Tieši šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti