Panorāma

Briti sola reaģēt uz iejaukšanos Saeimas vēlēšanās

Panorāma

Vecākus brīdina par mazākām porcijām

Pāvestam Franciskam noadītas krāšņas zeķes

Pāvestam Franciskam krāšņas zeķes noadījusi latgaliešu rokdarbniece

Pāvestam Franciskam Latvijā sarūpēta īpaša dāvana – gaidot svarīgo viesi, iedzīvotāji tika aicināti adīt zeķes. Pavisam noadīti vairāk nekā 120 krāšņi zeķu pāri. 

LTV ''Panorāma'' Rēzeknes pusē tikās ar vienu no adītājām, kas noadījusi nevis vienu, bet pat vairākus zeķu pārus. Viņa spilgti atceras Jāņa Pāvila II ciemošanos Latvijā un tagad pošas uz Aglonu, lai piedalītos dievkalpojumā kopā ar pāvestu Francisku. 

Rokdarbniece Eleonora Siņavska drīz svinēs 77. dzimšanas dienu. Mazajā istabiņā līdzās svētbildēm visas malas piekrautas ar kamoliem, diegiem un pašas rokdarbiem. Šūt un adīt viņai iemācīja mamma. Pirksti liptin lipa pie adatas.    

“No sešiem gadiem aizgāju ganos, man ļoti patika šūstīt. Man, ka tik šūstīt un šūstīt. Aitas vislabāk [ganīt] – tās guļ un var šūstīt,” atklāj Siņavska. 

Tā, kā pati saka, sašūstījusi visu apkārtni. Gandrīz katrā tuvējā baznīcā ir viņas darināts karogs.
Ornamentus un svēto portretus Eleonora pārzīmē no svētbildēm. Zelta un sudraba diegus priesteri viņai atveduši no Polijas. Naudu par darbu viņa nekad nav ņēmusi.

“Kad sāku šūt, liekas, ka pati adata man stāsta, kur šūstīt, tāpat adīšana,” stāsta rokdarbniece. 
Kad izlasījusi par zeķu adīšanas akciju, uzreiz ķērusies pie darba.

Izšķirstījusi žurnālus un pati izdomājusi rakstu, kas simboliski ataino Pāvesta Franciska dzimšanas datumu. Pie zeķēm pielikusi arī kartiņu ar novēlējumu: “Ja mēs cits citam dosim vairāk laba un domāsim ne tikai par sevi, dzīve būs labāka."  

Eleonora uzaugusi ticīgā ģimenē. Katru svētdienu viņa dodas uz dievkalpojumu. Dienā viņa lūdzas vairākas stundas. Kā pati saka – viņi ir tikai divas nodarbošanās, vai nu šūt vai lūgties. Saikni ar baznīcu viņa ir saglabājusi visu mūžu. Atceras, kā padomju okupācijas gados visa ģimene gājusi uz Aglonu slepus cauri mežiem, lai neviens nepamana. Māte drosmīgi aiz roka vilkusi visus savus četrus bērnus.    

Tagad Eleonora pošas uz Aglonu. Brauks kopā ar savu Rozentovas draudzi, lai saņemtu svētību no pāvesta Franciska. Zeķes jau nogādātas Rīgā. Akciju organizēja labdarības organizācija “Caritas Latvija” kopā ar žurnālu “Katoļu Baznīcas Vēstnesis”. 

Cilvēkiem balsojot tika izvēlētas zeķes, ko dāvināt tieši pāvestam. Uzvarēja gaiši zilās ar Jaunavas Marijas monogrammu un 12 zvaigznēm. Vēl dažas dāvinās Franciska delegācijai, bet lielāko daļu sūtīs uz Ukrainu karadarbībā cietušajiem cilvēkiem. 

Eleonora jau vairākus gadus piedalās arī citās labdarības akcijās, piemēram, ada zeķes ugunsdzēsējiem. Šūšanai gan metusi mieru, jo sāp rokas un nav vairs tik daudz spēka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt