Dienas ziņas

Ko nozīmē pāvesta vizīte

Dienas ziņas

Karols nosaukts par godu pāvestam

Oficiālie suvenīri – maisiņi, magnētiņi, uzlīmes

Pāvesta vizītes piemiņai tapuši suvenīri – maisiņi, magnēti, uzlīmes

Pāvests Francisks Latvijā pavadījis nepilnu dienu, bet daudziem ticīgajiem šis ir gada svarīgākais notikums. Lai tikšanās paliktu piemiņā ilgāk, pie Brīvības pieminekļa un Aglonā varēja iegādāties dažādus pāvesta vizītes oficiālos suvenīrus.

Pamanāmākā no oficiālajiem pāvesta vizītes suvenīriem noteikti ir auto uzlīme ar pāvesta citātu. Un citāti dominē arī uz pārējiem suvenīriem.

"Gribējām izcelt vairāk tieši citātus, ne tik daudz paša pāvesta personību. Jo tas, man šķiet, ir arī tas, ko viņš pats dara – viņam ir svarīgi nodot to vēstījumu, iedvesmot cilvēku, iedrošināt, un pats izvēlas bieži palikt tajā otrajā plānā," stāsta suvenīru dizaina autore Velta Skolmeistare.

Uz viena pelēkas krāsas maisiņa ir citāts: "Kad atveramies Dieva žēlastībai, pat neiespējamais kļūst iespējams", kas esot kļuvis par moto pāvesta vizītei Latvijā. Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ no Polijas nav piegādātas suvenīru krūzes, taču tās varēs iegādāties pēc vizītes.

"Magnētiņi arī ir iespēja atcerēties. Parasti tos pieliek pie ledusskapja vai pie kaut kādas darba virsmas, lai paliek prātā. Un automašīnas uzlīme, kas, protams, ir vēstījuma nodošana citiem," klāsta Skolmeistare.

Otra galvenā ideja bija, lai suvenīri nav pārāk dārgi un katrs var nopirkt sev ko piemiņai. Uzlīmes un citi pāvesta vizītes suvenīri maksā, sākot no 0,70 eiro centiem līdz pieciem eiro, stāsta suvenīru projekta vadītāja Gunta Ziemele.

"Suvenīrus mēs saskaņojam ar galveno komiteju, kas ir šeit Latvijā. Tiklīdz tiek izmantoti kaut kādi pāvesta attēli, fotogrāfijas, tad, protams, tas ir jāsaskaņo arīdzan ar Vatikānu," piebilst Ziemele.

Suvenīrus bija iespējams iegādāties gan Rīgā, gan Aglonā, bet pēc vizītes tie būs nopērkami lielākajās Rīgas baznīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt