Pavasara plūdu radītie zaudējumi - vairāk nekā trīs miljoni latu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pavasara plūdi radījuši vairāk nekā trīs miljonu latu lielus zaudējumus. No tiem gandrīz divi miljoni latu saistīti ar bojāto infrastruktūru kopumā 29 pašvaldībās. Desmit no šīm pašavaldībām ziņojušas arī par iedzīvotāju skādi - to kompensēšanai prasīts novirzīt nepilnus 200 000 latu. 

Lielāko daļu zaudējumu segs no valsts budžeta, stāsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Dzintra Muzikante. „Tā kā valdība plāno kompensēt 50% pašvaldībām sociālo pabalstu izmaksāšanai, tad šinī brīdī tas varētu veidot no valsts budžeta ap 92 000 latu. Vēl pašvaldības var iesniegt informāciju arī par bojātiem infrastruktūras objektiem. Pašlaik pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošo īpašumu atjaunošanai kopā ir iesnieguši, ka nepieciešams ir 1,9 miljoni latu. Šajā summā ietilpst arī 30% pašvaldību līdzfinansējums un, ja to noņem, tad no valsts budžeta pašvaldību infrastruktūras objektiem būtu nepieciešami apmēram 1,4 miljoni latu. Tātad, ja mēs saskaitām kopā iedzīvotāju pabalstus, ko kompensē valsts un infrastruktūras objektus, tad kopā tas apmēram veido 1,5 miljonus latu,” skaidroja Muzikante.

Lielāko zaudējumu daļu veido Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas aprēķini – teju 1,49 miljoni lati. Savukārt Satiksmes ministrija pieprasījusi 1,04 miljonu latu kompensāciju, Zemkopības ministrija – 64 tūkstošus latu, Iekšlietu ministrija – gandrīz 31 tūkstoti latu, savukārt Aizsardzības ministrija – nedaudz vairāk nekā trīs tūkstošus latu.

Iecerēts, ka KVP pirmdien, 20.maijā, sēdē izvērtēs ministriju iesniegto informāciju par zaudējumu apmēru un pamatotību, kā arī par to iespējamo kompensēšanu. Tāpat plānots izvērtēt ministriju priekšlikumus par veicamajiem pasākumiem, lai novērstu vai mazinātu palu un plūdu draudus nākotnē. Tiks arī skatīti pamatprincipi, kas būtu jāievēro pašvaldības domei, nozares ministrijai un Krīzes vadības padomei, pieprasot Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti