Pavasara pali var ietekmēt elektroapgādi

Pieaugot ūdens līmenim Latvijas upju baseinos, AS „Sadales tīkls” brīdina par palu ūdeņu bīstamību un aicina iedzīvotājus pārliecināties, vai tie neapdraud elektroierīces.

Iedzīvotāju drošībai nepieciešamības gadījumā uz laiku var tikt pārtraukta elektroapgāde.

Ūdens un mitrums rada bīstamu situāciju gan iedzīvotāju elektroierīcēm, gan AS „Sadales tīkls” elektroiekārtu ekspluatācijai. Lai applūdušo teritoriju elektroiekārtas neapdraudētu iedzīvotāju drošību, nepieciešamības gadījumā AS „Sadales tīkls” var pārtraukt elektroenerģijas piegādi iedzīvotājiem uz laiku, kamēr iekārtas atkal būs drošas ekspluatācijai.

Uzņēmumā atgādina, ka, redzot strauju ūdens līmeņa celšanos privāto māju vai saimniecības ēku tuvumā, elektroierīces ir jāatslēdz no strāvas piegādes: jāatslēdz ievada aizsardzības aparāta automātslēdzis vai ievada drošinātāji, tādējādi novēršot apdraudējumu konkrētajai mājai vai saimniecības ēkai. Būtiski atcerēties, ka ūdens ļoti labi vada elektrību, tāpēc elektroierīces nedrīkst ieslēgt un izslēgt ar slapjām rokām.

Pagājušā gada pavasarī palu dēļ nebija vērojamas būtiskas problēmas elektroapgādē, tikai dažviet bija jāveic lokāli atslēgumi, lai netiktu apdraudēta iedzīvotāju drošība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti