Patvēruma meklētājiem palīdz iekļauties sabiedrībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Noslēdzies sešus mēnešus realizētais Eiropas Bēgļu fonda projekts „Profesionālo iemaņu paaugstināšana nodarbinātības veicināšanai patvēruma meklētājiem, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu,”  informē nevalstiskā organizācija  „Patvērums „Drošā māja””.

Lai veicinātu bēgļu iekļaušanos darba tirgū Latvijā, projekta ietvaros 10 mērķa grupas pārstāvjiem tika piedāvāti karjeras konsultanta pakalpojumi, dažādu profesionālo kvalifikācijas kursu teorētiskā un praktiskā apguve, ko nodrošināja akreditētas mācību iestādes SIA „BUTS” un SIA „DIJA”. Projekta laikā mērķa grupa apguva šādas specialitātes - apdares darbi un telpu remonts, nagu kopšana, frizieris, pavārs, telpu uzkopšanas organizācija, florists.

„Katru gadu pieaug to cilvēku skaits, kuriem ir ne tikai legāls statuss uzturēties Latvijā, bet arī vajadzība būt nodarbinātiem, iegūt atbilstošu profesiju un būt neatkarīgiem. Tomēr Latvijā cilvēkiem ar minimālām latviešu valodas zināšanām nav pieejams efektīvs resurss, kas varētu palīdzēt risināt nodarbinātības jautājumus. Redzot, ka šo cilvēku, kuri dažādu iemeslu dēļ bija spiesti pamest savas mītnes zemes un uzsākt dzīvi Latvijā, iespējas kļūt no sociālo pabalstu saņēmējiem par darba ņēmējiem ir minimālas, mēs nolēmām pārtraukt šo „apli” un rast risinājumu viņu nodarbinātības veicināšanai. Šis ir pirmais Eiropas Bēgļu fonda atbalstīts nodarbinātības projekts, kurš deva reālu iespēju ar biedrības un sadarbībai atvērtu Latvijas uzņēmumu spēkiem mērķtiecīgi palīdzēt cilvēkiem iekļauties Latvijas darba tirgū,” atzīmē projekta vadītājs Alvis Šķenders.

Projekta noslēguma pasākumā mērķa grupas pārstāvji no Irānas, Afganistānas un Uzbekistānas dalījās domās, ka viņu motivācija kļūt neatkarīgiem, iegūt profesiju un apgūt praktiskās iemaņas konkrētā profesijā ir vieni no svarīgākajiem ieguvumiem, lai tie justos stabili Latvijā un spētu patstāvīgi funkcionēt.

Jau kopš 2009. gada biedrībā „Patvērums „Drošā māja”” darbojas starpprofesionāļu komanda, kura piedāvā kompleksu palīdzību bēgļiem vienas institūcijas ietvaros, kas nodrošina visefektīgāko pieeju dažādu problēmu risināšanā.

Pēc Pilsonības un migrācijas pārvaldes oficiālajiem datiem, 2013. gadā Latvijā patvērumu lūgušas kopskaitā 185 personas, bēgļa statuss piešķirts 14 un alternatīvais statuss piešķirts 22 personām.

Kopumā no 1998. gada līdz 2013. gadam bēgļa un alternatīvo statusu saņēmušo skaits sasniedzis 166 cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti