Patvēruma meklētājiem ļaus sākt strādāt jau trīs mēnešus pēc pieteikuma iesniegšanas

Patvēruma meklētājiem Latvijā ļaus sākt strādāt jau trīs mēnešus pēc pieteikuma iesniegšanas. To paredz Saeimas ceturtdien, 2. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Imigrācijas likumā, informēja Saeimas Preses dienestā.

Likuma grozījumi paredz, ka ārzemniekam, kurš Latvijā iesniedzis iesniegumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, būs jānodrošina tiesības uz nodarbinātību, ja lēmums par statusa piešķiršanu nebūs pieņemts trīs mēnešu laikā. Līdz šim to varēja darīt pēc pusgada.

Tāpat pieņemtas izmaiņas, kas saistītas ar pārsūdzības kārtību lēmumiem par ārzemnieka iekļaušanu to personu sarakstā, kam ieceļošana Latvijā aizliegta.

Grozījumi paredz, ka iekšlietu ministra lēmuma pārsūdzību turpmāk īstenos nevis Ģenerālprokuratūra, bet tiesa.

Lēmumā par ārzemnieka iekļaušanu attiecīgo personu sarakstā būs jānorāda pamatojums, ciktāl šāda pamatojuma norādīšana ir samērīga.

Trešajā lasījumā atbalstīti arī grozījumi, kas akreditētai izglītības iestādei nosaka pienākumu nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā, rakstveidā informēt Valsts robežsardzi, ja ārzemnieks, kurš saņēmis termiņuzturēšanās atļauju saistībā ar mācībām vai studijām, ir pārtraucis mācības vai izslēgts no studējošo saraksta. Tāpat robežsardze jāinformē gadījumā, ja ārzemnieks 14 dienas nepārtraukti bez attaisnojoša iemesla nav piedalījies mācību vai studiju procesā un nav sasniedzams.

Likumu laboja, lai atbalstītu Baltkrievijas opozicionārus, kuri Latvijā meklē patvērumu no Aleksandra Lukašenko režīma represijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt