Dienas ziņas

Komunistiskā genocīda upuri netiek aizmirsti

Dienas ziņas

Rīgā atliek nekustamā īpašuma nodokļa samaksu

Saslimušo saimnieku mājdzīvniekiem palīdzēs

Patversmes gatavas palīdzēt saslimušo saimnieku mājdzīvniekiem

Patversmes gatavas palīdzēt, ja dzīvnieku saimniekus skārusi jaunā koronavīrusa ietekme. Mazie dzīvnieki saimnieka prombūtnes laiku varēšot pavadīt  sava reģiona patversmē, bet  lauksaimniecības dzīvnieku aprūpe plānota ar brīvprātīgo atbalstu.

Suņu rejas un ilgas pēc sava cilvēka dzīvnieku patversmes ''Mežavairogi'' iemītniekiem arī šodien ir tikpat spēcīgas kā līdz ārkārtas situācijas izziņošanai valstī. Darbs patversmē turpinās arī šajos apstākļos, bet  šeit nonākušo dzīvnieku skaits arī šajās dienās diemžēl tikai palielinās.

"24/7 mēs esam vaļā, ne visiem apmeklētājiem gan, bet uz izsaukumiem braucam, un izsaukumu ir vairāk. Šobrīd ir tāda situācija, ka cilvēki ir modri visos jautājumos. Mani priecē tie novadi, kas varbūt ir kūtrāki, un piever acis uz kaut kādiem dzīvnieku jomas pārkāpumiem, tad šobrīd arī tie ir sasparojušies. Tas ir ļoti labi, jo šāda mobilizācija palīdz šo situāciju sakārtot kopumā," norādīja dzīvnieku patversmes''Mežavairogi'' vadītāja Danuta Priede.

Pašreiz ''Mežavairogi'' kopā ar  kolēģiem citos Latvijas reģionos plāno arī,  kā palīdzēt dzīvniekiem, ja saimnieki  saslimuši ar koronavīrusu un nevar parūpēties par mīļdzīvniekiem vai arī lauksaimniecības dzīvniekiem.

"Ir atsaukušies daudzi privātie, kas ir ar mieru sadarboties un brīvprātīgi palīdzēt. Jāpiebilst gan, ka dzīvnieku aizsardzības organizācijas nav pieteikušās neviena, bet kopā ar citām patversmēm iespēju robežās uzņemsim un lielā Latvijas teritorijā varēsim palīdzēt cilvēkiem," teica dzīvnieku patversmes''Mežavairogi'' vadītāja.

Saimnieku prombūtnes laiku patversmē varēšot pārlaist  mīļdzīvnieki, bet  liellopu aprūpē uz vietas varētu palīdzēt brīvprātīgie. "Ja gadījumā tāda situācija būs, mēs varam to nokoordinēt. Mēs varam palīdzēt. Tur jau vairāk tas koordinācijas process ir vajadzīgs," atzina Priede.

''Mežavairogu'' vadītāja aicina pieteikties arī nevalstiskās dzīvnieku aizsardzības organizācijas, kas varētu palīdzēt. Tikšot publicēts arī saraksts, lai cilvēki zin, kur nepieciešamības gadījumā meklēt palīdzību. Lūgumam pēc palīdzības gan vajadzētu izskanēt tikai tad, ja dzīvnieka saimnieks tik tiešām ir saslimis vai atrodas karantīnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti