Patriotisms mudina pieteikties dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos

Pagājušajā nedēļā Ādažu poligonā militāro karjeru uzsāka 65 profesionālajā dienestā pieņemti karavīri. Tieši diennakti pēc apmācību uzsākšanas ar jaunajiem kareivjiem tikās Latvijas Televīzija.

Visi 65 cilvēki, to skaitā arī vairākas daiļā dzimuma pārstāves, izturējuši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi un ir gatavi kļūt par Latvijas profesionālās armijas sastāvdaļu. 

"Es vēlējos kaut ko svarīgu darīt ar savu dzīvi. Mans opaps arī kādreiz bija Zemessardzē, es vēlējos iet viņa pēdās," stāsta Kārlis Kalniņš.

"Patiesībā nožēloju, ka neizvēlējos šo profesiju jau pēc vidusskolas. Es gāju jaunsargos, mamma joprojām ir Zemessardzē un tētis ilgus gadus bija Zemessardzē. Dzīves ceļi izvērtās tā, ka kādu laiciņu strādāju bankā. Pastrādāju un sapratu, ka tas īsti nav man. Un tā es esmu šeit," skaidro Eva Žilde-Rudzīte.

"Es esmu Latvijas valsts patriots un vēlos veidot militāro karjeru Nacionālajos bruņotajos spēkos," saka Signijs Spiciņš.

Savukārt Edžus Bumbieris necieš sēdēšanu pie galda. Viņu interesē aktīvs dzīvesveids.

Mārtiņš Gražinskis par karavīra karjeru sapņojis jau kopš bērnības: "Jau no bērnības bija tāda gribēšana, par to klusībā domāju. Pabeidzu augstskolu un domāju, ka vajag testēt savas spējas un pārliecināties, ka es to varu. Protams, kā var nebūt patriotisms. Ja tu dzīvo Latvijā, taču gribas aizstāvēt savu valsti un būt te."

Daļai karavīru mājās palikušas ģimenes. Piemēram, Evu pēc trīs mēnešiem atpakaļ gaidīs vīrs un bērns. "Tie ir tikai trīs mēneši. Tas vienkārši tā ir. Pēc tam viss būs kārtībā," norāda sieviete.

Signijs Spiciņš stāsta, ka viņa sieva bijusi saprotoša: "Sieva sākumā, protams, bija ļoti bēdīga. Ilgi un dikti, priekš kam man vajag armiju un tādā veidā. Pagāja laiks un pieņēma, saprata, ka es to daru ģimenes labā, valsts labā un sevis labā."

Jaunie kareivji pirmos trīs mēnešus pavadīs Ādažu poligonā. Gulēšana notiek teltīs. Jāceļas plkst.5.30 no rīta. Pa dienu ir gan fiziskās aktivitātes, gan lekcijas. Vēlāk būs arī šaušanas apmācības, tiks apgūtas lauka kaujas iemaņas un citas lietas. Pirmajā naktī Ādažos miegam sanācis veltīt vien divas stundas, bet neviens nesūdzas. Puišiem pirmajā dienā nācās šķirties no matiem.

Mārtiņš Gražinskis saka, ka tas piederas pie lietas. "Nebija žēl. Vajag jau pamēģināt. Pirmo reizi mūžā man tik īsi mati, bet vajag jau visu izmēģināt," spriež Edžus Bumbieris

Pēc trīs mēnešiem, kad jaunie kareivji būs apguvuši pamatiemaņas, militārais dienests turpināsies kādā citā vienībā. Iespēju ir ļoti daudz, piemēram Sauszemes spēki, Jūras spēki, Gaisa spēki. Ir arī specializētās vienības informācijas tehnoloģiju vai telekomunikāciju jomā un citas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti