Patēvu aiztur par divu bērnu ilgstošu seksuālu izmantošanu

Valsts policija aizturējusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par savu nepilngadīgo pabērnu seksuālu izmantošanu no 2000. līdz 2004.gadam. Savukārt policija informāciju par notikušo saņēma pagājušajā gadā.

Pagājušajā gadā Valsts policija saņēma informāciju par 1949.gadā dzimušu vīrieti, kurš, iespējams, seksuāli izmantojis savus nepilngadīgos pabērnus, ar kuriem dzīvojis kopīgā dzīvoklī Rīgā. Turpat dzīvojusi arī bērnu māte.

Pierādījumi liecināja, ka vīrietis netiklās darbības ar meiteni un puisi sācis veikt 2000.gadā, kad abiem bija vien 12 gadu. Tas turpinājies līdz 2004.gadam, kad vīrietis izšķīries no bērnu mātes un aizbraucis dzīvot uz Latgali.

Bērni no izvarošanas un seksuālas vardarbības cietuši regulāri.

Noskaidrojot aizdomās turētā vīrieša atrašanās vietu, šogad 10. janvārī Valsts policijas viņu aizturēja. Vīrietis tika nogādāts Rīgas Kurzemes policijas iecirknī.

Saistībā ar notikušo sākti divi kriminālprocesi. Viens ir par izvarošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas, un par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem. Tāpat sākts kriminālprocess par seksuālu vardarbību, ja tā izraisījusi smagas sekas un ja tā izdarīta ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par to likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt cietušajiem piedāvāta psiholoģiskā palīdzība.

Valsts policija aicina bērnu vecākus un citus tuviniekus ieklausīties, ja nepilngadīgais atklāj, ka kāds viņu ir seksuāli izmantojis, vai arī radušās šādas aizdomas, un nekavējoties ziņot par to policijai. Prakse rādot, ka tuvinieki bieži vien nenotic bērna sacītajam vai vienkārši baidās ziņot policijai. Rezultātā ļaundaris var turpināt veikt noziegumus.

Policijai ir aizdomas, ka arī šajā gadījumā bijušas personas, kuras zinājušas par notiekošo, bet nav ziņojušas policijai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti