Sadaļas Sadaļas

Pateicībā par darbu Zolitūdes traģēdijas laikā glābējiem uzdāvina veļas mašīnu

„Pateicība par godprātīgu darbu” - šādu pateicību Rīgas firma „Money Express Credit” izsaka visiem – gan glābējiem, gan policistiem, kas strādāja sagruvušajā Zolitūdes veikalā „Maxima”. Šai firmai „Maxima” veikalā atradās valūtas maiņas punkts, tajā strādājošajiem cilvēkiem izdevās izglābties, bet palika nauda un tagad pēc trim  mēnešiem ir izdevies atgūt visu tajā esošo valūtu un dārgmetālus. Lai pateiktos  dienestam, firmas pārstāvji, līdzi ņemot sadzīvē noderīgu dāvanu, devās pie Valmieras daļas glābējiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valmieras daļā  Rīgas firmas pārstāvji ieradušies, līdzi vedot veļasmašīnu, jo pirms tam noskaidrots, ka ugunsdzēsēju ikdienā tā ļoti nepieciešama. „Vienkārši mums gribējās izdarīt labu darbu, un mēs izraudzījāmies Valmieras ugunsdzēsības daļu un esam šeit!” saka firmas „Money Express Credit” pārstāvis Dmitrijs Smirnovs. Viņš gan nevēlas publiski runāt par nosargāto naudu, bet summa, kas palika veikala gruvešos, nav bijusi maza.

Valūtas maiņas punktā strādājušie paguva izglābties, firmas vadība „Maxima” palikušo naudu vairs necerēja atgūt, un liels bija pārsteigums, kad tagad, kad atļāva ieiet bijušajās telpās, varēja saņemy visu līdz pēdējam santīmam.

Es nezinu precīzu summu, bet tur bija valūta, arī zelta stieņi, un viss ir saglabāts, itin nekas nav pazudis. Paldies glābējiem un arī policijai, kas apsargāja un visiem, visiem, kas tur bija iesaistīti!” priecīgs ir Smirnovs.

Sarunā bez mikrofona gan firmas pārstāvji atzīst, ka, protams, zina, cik saņem ugunsdzēsēji un policisti, un nebrīnītos, ja būtu bijis arī kārdinājums... „Mēs jau arī nedomājām, ka kaut kas pazudīs, jo man šķiet, ka ugunsdzēsēju darbs ir arī goda lieta un šajā darbā nestrādā naudas dēļ,” atzīst uzņēmējs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes brigādes komandieris Jānis Skrastiņš atzīst, ka ugunsdzēsēji nebūt nav lutināti ar sadzīves un apstākļiem un dāvanām. „Ļoti patīkami, un veļasmašīna patiešām ir nepieciešama. Cilvēki pēc ugunsgrēkiem nes savas drēbes mazgāt mājās savās mazajās mašīnītēs, taču tās nav tādiem lieliem apģērba gabaliem domātas,” saka Skrastiņš. 

No Vidzemes Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos piedalījās daudz vīru un šo darbu veica arī brīvprātīgi. Glābēji no Vidzemes uz Rīgu devās jau pirmajā vakarā. „Tie bija brīvprātīgie, kuri bija gatavi palīdzēt bez maksas,” saka Skrastiņš. Eduards Melnis ir viens no Valmieras dienesta puišiem, kuram nācās palīdzēt glābšanas darbos. „Mums visu koledžu aizsūtīja uz glābšanas darbiem,” norāda Melnis.

Bet, runājot par Zolitūdes traģēdijas mācībām, tad glābšanas dienestā atzīst, ka cer, ka piepildīsies arī valsts amatpersonu solījumi uzlabot dienesta materiāli tehnisko stāvokli.

Savukārt firmas „Money Express Credit” pārstāvji atzīst, ka, iepazīstot glābšanas dienesta darba apstākļus, savu iespēju robežās arī turpmāk mēģinās tam palīdzēt.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt