Panorāma

Izsaka aizdomas par zemes maiņas darījumu

Panorāma

Panorāma

Pašvaldībās apstiprina vēlēšanu rezultātus

Pašvaldību vēlēšanu rezultāti apstiprināti; sāks vērtēt saņemtās sūdzības

Līdz ar vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu Rīgā ceturtdien, 8.jūnijā, visā Latvijā beidzies pagājušajā nedēļā notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultātu apstiprināšanas process. Piektdien, 9.jūnijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks izskatīt partiju iesniegtās sūdzības. Rīgā lūgts anulēt rezultātus 38 iecirkņos, bet Rēzeknē iespējamas balsu pirkšanas dēļ – visā pilsētā.

Rīgas vēlēšanu komisija bija pēdējā, kas apstiprinājusi pašvaldību vēlēšanu rezultātus. Tomēr jau piektdien CVK skatīs "Vienotības" pārstāvja Valda Gavara sūdzību par iespējamām nelikumībām vēlēšanās galvaspilsētā.

"Pamatā sūdzības ir par trim iepriekšējām vēlēšanu dienām, par mazajām kastēm, kas ir nolietojušās, kur klipsīši trūka, trūka blombas un bija nolietojušās. Tur, skaitot dažos iecirkņos, parādījās daudzas nederīgas un neapzīmogotas vēlēšanu aploksnes – tieši naktī. [..] Kad es par to uzrakstīju "Facebook" CVK, lai man skaidro – kā tas ir, tā tas uzreiz pazuda. Ilgi, ilgi nekā nebija un pēc tam parādījās, ka viss ir čikiniekā," klāsta Gavars.

Pēc Gavara vērtējuma, neapzīmogoto aplokšņu daudzums svārstījies starp diviem līdz trim simtiem. CVK aizdomas par neapzīmogotu aplokšņu esamību urnās noliedz. Tomēr nepilnības bijušas. 

"Atsevišķas komisijas ir bijušas paviršas, aizzīmogojot iepriekšējās balsošanas urnu, kur aizzīmogošana ir lielāka nekā lielajai urnai, ko izmanto iecirknī vēlēšanu dienā.

Šādi gadījumi tika apkopoti, un tādiem iecirkņiem tika uzdots balsis saskaitīt īpašā kārtībā. [..] Šī iemesla dēļ stāvēja skaitļi, ka nobalsojuši 1000 vēlētāji un derīgu aplokšņu ir tikai 700. Starpību veido nevis nederīgas aploksnes, bet tā urna, kas stāvēja nesaskaitīta," teica CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

Sūdzību par vēlēšanu norisi iesnieguši arī kāda Jaunpils pašvaldībā startējuša saraksta pārstāvji - lūdzot atcelt vēlēšanu rezultātus, jo kāds šī saraksta deputāts ietekmējis balsojumu. Nopietnākās sūdzības par balsu pirkšanu nāk no Rēzeknes. Piecu sarakstu pārstāvji lūguši anulēt rezultātus visā pilsētā, paužot aizdomas par masveida balsu pirkšanu.

"Mums sanāca parunāt ar 10 cilvēkiem. Viņi uzrakstīja rakstiskus paskaidrojumus un apliecināja, ka bija masveida pirkšana, un stāstīja par tiem apjomiem.

Veselas ēkas, kur dzīvo sociāli nelabvēlīgi cilvēki, veselas ēkas bija zem naudas spiediena, lai nobalsotu par kādu no sarakstiem," zināja teikt partijas "Alternative" pārstāvis Vjačeslavs Dubovskis.

Pēc Dubovska aplēsēm, pirkto balsu skaits var svārstīties no dažiem simtiem līdz pat tūkstotim. Aizdomās par balsu pirkšanu Rēzeknē policija jau sākusi divus kriminālprocesus.

Jau ziņots, ka 2005. gadā masveidīgās balsu pirkšanas dēļ Rēzeknē nācās rīkot jaunas pašvaldību vēlēšanas.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti