Panorāma

PVO: veselības aprūpei jāpalielina finansējums

Panorāma

Lauksaimnieki saņem negaidīti lielus elektrības rēķinus

«Vienotība» tuvinās «Latvijas attīstībai»

Pašvaldību vēlēšanu gaidās: «Vienotība» tuvinās partijai «Latvijas attīstībai»

Visticamāk, nākamgad paredzētajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā nebūs viens labējo koalīcijas partiju saraksts. Partija “Vienotība” sākusi lūkoties ārpus parlamenta robežām. Konkurēt ar Nilu Ušakovu (“Saskaņa”) par Latvijas galvaspilsētas vadīšanu ir gatavs partijas “Latvijas attīstībai” līderis Juris Pūce. Būtisku iebildumu “Vienotībai” pagaidām nav, jo pašu rindās līderi grūti atrast.

Nākamā gada 3.jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas, un, kā ierasts, vislielākā cīņa būs par Rīgu un Latvijas lielākajām pilsētu mērijām. Jau šobrīd, pirms partiju sarunu noslēguma, var teikt, ka ir izgāzies plāns labējām partijām startēt kopā ar vienu sarakstu.

Piedāvājumu veidot kopīgu saraksts partijai “Vienotība” izteikusi “Latvijas attīstībai”.

“Latvijas attīstībai” vēlētos, lai pirmais numurs tiktu atvēlēts partijas līderim Jurim Pūcem.

“Nē” idejai nesaka arī “Vienotība”, taču partija par šādu sadarbību vēl lems. “Vienotība” pagaidām arī nav vēl nosaukusi savu saraksta līderi. Par tādu varētu kļūt  Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis.

Spraiga izšķiršanās gaidāma arī citām partijām, izvēloties sarakstu līderus. Tā, piemēram, Zaļo un zemnieku savienībai Rīgā ar pirmo numuru varētu pieteikt Zaļās partijas līdzpriekšsēdētāju Viesturu Silenieku.

Nacionālā apvienība mēra amatam Rīgā apsvērusi dažādus kandidātus, arī Latvijas Olimpiskās vienības vadītāja Einara Fogeļa, hokejista Artūra Irbes kandidatūras.  Taču šoreiz pirmais numurs tikšot atvēlēts kādam pagaidām maz zināmam partijas biedram ar labām oratora spējām.

Nopietnu pieteikumu pašvaldību vēlēšanām gatavo partija “Saskaņa”, kura iecerējusi cīņā par Latvijas pilsētām sūtīt populārākos frakcijas deputātus. Liepājā varētu kandidēt Valērijs Agešins, Daugavpilī – Andrejs Elksniņš, Jūrmalā – Ņikita Ņikiforovs.

Gadījumā, ja pašvaldībā tiek ievēlēts Saeimas deputāts, tad saskaņā ar likumu viņš zaudē mandātu parlamentā. Savukārt partijas, piesakot Saeimas deputātus pašvaldību vēlēšanās, cer vairot savu popularitāti pēc diviem gadiem gaidāmajās Saeimas vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti