Dienas ziņas

Aicina pārskatīt lēmumu par VUGD posteņu slēgšanu

Dienas ziņas

Topošās koalīcijas partijas paraksta sadarbības memorandu

Pašvaldības diskutē par atbalstu Ukrainai

Pašvaldību vadītāji Ogrē diskutē par atbalstu Ukrainai

Lai aktualizētu jautājumu par palīdzības sniegšanu Ukrainai, gatavojoties ziemas sezonai, un pārrunātu turpmāko sadarbību, Ogrē pulcējās Latvijas pašvaldību vadītāji. Tiekoties arī ar Ukrainas pārstāvjiem, izskanēja, ka būtiski ir dalīties labās prakses piemēros un zināšanās, lai tad, kad atjaunošanu varēs uzsākt, Ukrainas pašvaldības jau būtu gatavas sākt īstenot dažādus projektus.

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā seminārā "Ceļā uz Ukrainas atjaunošanu", kas norisinājās Ogrē, viens no dienas kārtības jautājumiem – veidot un turpināt sadarbību ar Ukrainas sadraudzības pilsētām. Tā, piemēram, Černihiva, kas atrodas Ukrainas austrumos, ir Ogres novada pašvaldības sadraudzības pilsēta. Krievijas uzsāktais karš to skāra jau 2014. gadā.

Pilsētā smagi cietusi infrastruktūra, tāpēc jau no 2015. gada Černihivai sūtītas gan medicīnas preces, aprīkojums, pārtika, kā arī ik gadu Ogrē uzņemti Ukrainas bērni, kuri karā zaudējuši kādu no vecākiem.

"Ukraina aizstāv ne tikai savu teritoriju, bet demokrātiju, demokrātijas principus, kas saistoši  visām nācijām," sacīja Černihivas pilsētas domes deputāts Romāns Starikovs.

Tiekoties ar pašvaldību vadītājiem un visām pusēm pārrunājot savu līdzšinējo pieredzi un turpmāko sadarbību, Ukrainas vēstnieksaicināja viņus arī personīgi apmeklēt Ukrainu.

"Pirms astoņiem mēnešiem Vācija, liela valsts, attīstīta valsts, vilcinājās mūs atbalstīt. Bet, kad Vācijas prezidents apmeklēja Černihivas reģionu trauksmes laikā un tad atgriezās Vācijā, teica – "man tagad ir cits viedoklis par situāciju"," stāstīja vēstnieks.

Arī Ogres mērs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība), kas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā bijis vairākkārt, tostarp nogādājot saziedotās preces, norādīja, ka klātesot apzinājies, kāpēc karu Ukrainā nevar uzskatīt tikai kā kārtējo ziņu medijos.

"Jo šie virsraksti, statistika – viņi mūs notrulina, un mēs pierodam pie skaitļiem, pierodam pie kritušajiem, pierodam pie bombardēšanas. Un, ja tas neskar mūs pašus, piemēram, paskatāmies, kas notiek Krievijā, kamēr tas neskāra pašus, kamēr nebija šī mobilizācija, tikmēr viņi uztvēra to karu pa televizoru," sprieda Helmanis.

Seminārā Ogrē piedalījās ne tikai Ukrainas Černihivas, bet arī Ņižinas pilsētas, kas ir Preiļu pašvaldības sadraudzības pilsēta, pārstāvji, kuri klātesošos iepazīstināja ar plāniem, kā šobrīd atjauno pilsētu infrastruktūru.

Piemēram, Černihivas domes deputāts Romāns Starikovs norādīja, ka šobrīd svarīgi ir atjaunot iznīcinātās skolas, tāpēc, esot Ogrē, dosies apskatīt Ogres ģimnāzijas ēku, kur šobrīd vēl norit būvniecības darbi.

"Mēs noteikti uzklausīsim Ogres pieredzi un kā ar savām iespējām attīstīt nākamās idejas," sacīja Černihivas pilsētas domes deputāts Romāns Starikovs.

"Ņižinas pilsētas delegācija ieradusies tehniskās izpētes vizītē Preiļos, lai jau sāktu plānot pēc konflikta rehabilitācijas pasākumus gan pilsētā, gan kopumā valstī," piebilda Preiļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns ("Apvienība iedzīvotāji", Latvijas Reģionu apvienība, "Konservatīvie").

Savukārt, kā norādīja LPS, viens no semināra mērķiem bija arī runāt, kā pašvaldībām koncentrēt spēkus, lai palīdzētu Ukrainai pārziemot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti