Pašvaldību sociālie dienesti meklē risinājumus palīdzībai pašizolācijā nonākušajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pašvaldībām un to sociālajiem dienestiem šobrīd nākas meklēt jaunus risinājumus, kā sniegt palīdzību ne vien maznodrošinātajām personām un senioriem, bet arī cilvēkiem, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā. Tā ir gan brīvprātīgo darba organizēšana, gan produktu piegāde, gan cita veida palīdzības sniegšana.

Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” vadītāja Iveta Sietiņsone pastāstīja, ka ir gatavi palīdzēt visiem, kam ir nepieciešams. Viņa no veikala ved pirmās nepieciešamības preces ģimenei, kas to lūgusi. 

Vidzemē aktivizējas sociālās palīdzības dienesti
00:00 / 04:18
Lejuplādēt

"Šobrīd esam apzinājuši ģimeni, kas ir atgriezusies no ārzemēm un kura šobrīd atrodas pašizolācijā, tā ir viena grupa," teica Sietiņsone. "Mēs arī apzinām seniorus, kuriem šobrīd nebūtu ieteicams iet uz veikalu no veselības un inficēšanās viedokļa, tā ir otra grupa, kurai mēs arī piegādājam."

Cēsu pašvaldības mājaslapā ir aicinājums pieteikties brīvprātīgajām personām, kuras varētu palīdzēt veikt produktu piegādi, un arī pieteikties tiem, kam tas ir nepieciešams.

"Mums ir pieteikušies apmēram 20 brīvprātīgie cilvēki, vienkārši atsaucoties uz mūsu sludinājumu," teica Sietiņsone. "Šobrīd palīdzību sniedzam tikai trim cilvēkiem, tāpēc ļoti gribam aktualizēt vecos cilvēkus, jo, uzzvanot un uzrunājot, viņi nesaprot to svarīgumu, ka ir pēc iespējas mazāk jākontaktējas. Visi atbild: "Es jau pats varu, es vēl varu, man ir spēks", bet nav runa par spēku, bet par veselību un kontaktēšanos."

Gan Cēsīs, gan Valmierā sociālie dienesti ir izstrādājuši plānu, kā rīkoties, ja situācija saasināsies. Abās pašvaldībās palīdzības sniegšanai ir uzrunāta arī sabiedrība.

Valmieras Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece uzsvēra, ka arī iedzīvotāji ir aicināti nepalikt vienaldzīgiem, apzināt cilvēkus, kam būtu jāpalīdz. "Tad mēs arī esam gatavi meklēt radus, draugus, kaimiņus, kas var iesaistīties un palīdzēt, bet, protams, tiem, kam nebūs šī iespēja, mēs esam gatavi uzņemties un iesaistīties."

Muceniece paskaidroja, ka Valmierā ir labā situācijā, jo pilsētā ir padsmit sociālās jomas nevalstisko organizāciju, kuras visas šobrīd sadodas rokās un ir gatavas iesaistīties. "Ja nāks grūti laiki, - protams, ne pensionāru biedrības, ne invalīdu biedrības, šīs organizācijas mēs šobrīd neaicinām talkā, - bet mums ir daudzas citas," viņa uzsvēra.

Lai palīdzētu ne tikai sociāli neaizsargātajiem cilvēkiem, bet arī tiem, kas šobrīd ievēro pašizolāciju, Valmierā ir sākta kampaņa „Atbalsti Valmierā”,

proti, tiek uzrunāti uzņēmēji, zemnieku saimniecības, kas varētu nodrošināt produktu un preču piegādi mājās. Kā stāsta pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece, atsaucība šīm piegādēm no uzņēmēju puses ir ļoti liela.

Valmieras pašvaldības iniciatīvai ir divi mērķi - palīdzēt ierobežot vīrusa izplatīšanos un ļaut iedzīvotājiem ievērot principu „paliec mājās”. Tādējādi tiek nodrošināta iespēja nepulcēties veikalos, tajā pašā laikā palīdzot saviem uzņēmējiem gūt ienākumus, lai viņi darbiniekiem varētu maksāt algas.

Šie ir tikai daži pasākumi Valmierā, Cēsīs un arī citās pašvaldībās, lai palīdzētu cilvēkiem pārdzīvot krīzes laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti