Krustpunktā

Re:Baltica žurnāliste Sanita Jemberga: Sākām ar domu parādīt, cik dažāda ir vardarbība

Krustpunktā

Tālis Linkaits: Jautājums par vilcienu iegādi ir aktuāls un jārisina

Izglītības sistēma: skolu gatavība attālinātām mācībām un gaidāmā skolu tīkla reforma

Pašvaldību savienība: skolēni datora un interneta pieslēguma trūkuma dēļ nav gatavi attālinātām mācībām

Tikai 12% skolēnu nerada problēmas datora sagāde un interneta pieslēgums, kas nepieciešams attālinātajām mācībām, liecina Latvijas Pašvaldību savienības aptauja.

Pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja, ka aptaujas rezultāti ir palīdzējuši novērtēt, vai skolēniem ir atbilstoši tehnoloģiskie apstākļi, kas varētu nodrošināt mācības attālinātā procesā.

Kā uzsvēra Dundure, tad vislielākās problēmas ir novērojamas daudzbērnu gimenēs. Digitālā plaisa rodas ģimenēs, kur vairākiem bērniem nepieciešams izmantot vienu datoru, kā arī ģimenēs, kur arī vecāki strādā no mājām.

Pašvaldību savienība vēlas lielāku atbalstu no valsts tehnikas nodrošināšanā. Taču Dundure minēja, ka savienība izskatītu iespēju uzņemties atbildību par datoriem pašiem. Šādā scenārijā vajadzētu vienoties ar Finanšu ministriju, ka pašvaldību budžets netiek samazināts par 90 miljoniem eiro, kā tas paredzēts šobrīd. 

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš informēja, ka jau vairāk nekā 5000 viedierīces ir piegādātas pašvaldībām, taču tiek novērots, ka pašvaldības tās nepiegādā savu skolu audzēkņiem. 

Tāpat IZM iegādājusi 6500 datoru 426 skolām. Iepirkums veikts par 3,9 miljoniem eiro, un paredzēts, ka skolas jaunos datorus saņems gada beigās. 

 

KONTEKSTS:

IZM ziņoja, ka elektroniskajā sistēmā oktobra sākumā izsludinājua datoru iepirkumu un plānoja datorus saņemt pēc mēneša. Bet vēl oktobra vidū iepirkums nebija noslēdzies. IZM gatavojās tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Vairāk nekā 6000 datoru iepirkums aizkavējies līdz gada beigām.

Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā. Mācību gada sākumā IZM apkopotā informācija par mācību modeļu izvēli skolās liecināja, ka lielākā daļa no skolēniem šo mācību gadu uzsāka klātienē. Taču pēc vairākiem Covi-19 uzliesmojumiem un situācijas pasliktināšanās nolemts, ka nedēļā pēc brīvlaika visām 7.–12. klasēm plānotas attālinātās mācības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt