Rīta Panorāma

Intervija ar Ēriku Zepu un grupu no Sicīlijas "Oi Dipnoi"

Rīta Panorāma

Intervija ar Jutu Strīķi

Intervija ar Gintu Kaminski

Pašvaldību savienība: Nav pareizi novadu reformu pieteikt ar karti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nav pareizi administratīvi teritoriālajā reformā kā pirmo piedāvāt karti ar pārzīmētām pašvaldību robežām, šādu viedokli intervijā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Gints Kaminskis (Latvijas Zemnieku savienība).

Pēc viņa teiktā, karte varot būt vien kāds piektais līdz septītais solis iecerētajā reformā, bet jāsāk būtu bijis ar reformas mērķu noteikšanu, tostarp finansiālo un politisko, un soļiem, kā pie tiem nonākt. 

Viņš apšaubīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aplēsto, ka, samazinot pašvaldību administratīvo aparātu, izdotos ietaupīt 120 miljonus eiro. Viņaprāt, tik lielu summu no administratīvo izdevumu samazināšanas nebūs iespējams iegūt.

Kaminskis arī norādīja, reformas virzībā esot redzama milzīga steiga un ir daudz neskaidrību 

Taujāts, vai un kā pašvaldību reformu veiktu LPS, viņš vien norādīja, ka reformu varot veikt, bet tad nepieciešams stabils pamatojums un pierādīta efektivitāte. 

Savukārt, jautāts, vai LPS uztrauc kopējā deputāta skaita samazināšana, Kaminskis teica, ka pārstāvniecību konkrētai teritorijai tas noteikti mazinātu, un tas būtu demokrātiski nepieņemami.

Kamiskis norādīja, ka LPS ir gatava nākt klajā ar konstruktīviem piedāvājumiem.

KONTEKSTS:  

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu.

Savukārt aprīļa vidū kļuvis zināms VARAM sagatavotais administratīvi teritoriālās reformas projekts - tas paredz pašvaldību skaitu Latvijā samazināt no 119 līdz 35. Veidojot teritoriju karti, ņemts vērā pašvaldībās dzīvojošo skaits un attālums līdz centram.

Samazinot pašvaldību administratīvo aparātu, izdotos ietaupīt 120 miljonus eiro, kurus varētu novirzīt citiem mērķiem, iepriekš LTV prognozēja ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!").

Diskusijas par VARAM piedāvājumu sāksies maijā un ilgs līdz rudenim, kad plānots valdībā pieņemt jau gala versiju. Tikmēr vairākas Latvijas pašvaldības, sekojot Ikšķiles novada domes piemēram, gatavojas savās teritorijās rīkot iedzīvotāju balsojumus par administratīvi teritoriālo reformu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti