Pašvaldību investīciju programmā atbalstīti 307 projekti par 134,6 miljoniem eiro

Pašvaldību investīciju projektu programmā noslēdzošajā kārtā atbalstu guva 17 projekti un kopumā atbalstīti 307 projekti par 134,6 miljoniem eiro, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Investīciju projektu mērķis ir ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšana un novēršana saistībā ar Covid-19 izplatību.

“Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvām Covid-19 izraisītās krīzes apstākļos ir nozīmīga loma ekonomikas atveseļošanas procesā. Esmu gandarīts, ka mums ir izdevies sniegt atbalstu daudzām Latvijas pašvaldībām, kas šī brīža apstākļos ne tikai stiprina vietējo ekonomiku, bet arī sniedz jaunas darba iespējas Latvijas iedzīvotājiem,” norādīja ministra pienākumu izpildītājs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).

Šī gada noslēdzošajā investīciju projektu iesniegšanas ciklā kopumā tika saņemti 25 pašvaldību investīciju projekti. Atbalstu guva 17 investīciju projekti par kopējo summu 4 550 390,23 eiro, no kuriem – 3 412 737,29 eiro ir valsts aizdevums. 

Jomas, kurās pašvaldībām bija iespējams iesniegt projektus atbalsta saņemšanai, ir transporta infrastruktūras attīstība – vislielākais atbalstīto projektu īpatsvars, ēku energoefektivitātes paaugstināšana, iedzīvotāju nekustamā īpašuma pievienošana pie centralizētajiem kanalizācijas un ūdensapgādes tīkliem, izglītības iestāžu nodrošināšana atbilstoši higiēnas prasībām, kā arī tādu pašvaldības pakalpojumu sniegšanas veidu attīstība, kas samazina klātienes saskarsmes nepieciešamību, piemēram, bezkontakta risinājumi.

Kopumā šogad sešu mēnešu laikā finansējuma pieejamībai jau sagatavoti un valdībā atbalstīti 307 investīciju projektu pieteikumi, ko pieteikušas pašvaldības kopumā par 134,6 miljoniem eiro, no kuriem valsts aizdevums ir 99,6 miljoni eiro.  

Projektu īstenošana ir jāuzsāk šogad, bet jāpabeidz līdz 2021. gada 31. decembrim.

Valsts budžeta aizņēmuma saņemšanai piesakoties, jāņem vērā, ka investīciju projekta aizņēmuma apmērs nevar būt lielāks par 75% no kopējām izmaksām, un pašvaldībām jānodrošina līdzfinansējums, kas nav mazāks par 25%. 

Pašvaldību investīciju projektus izvērtēja komisija, kuras sastāvā ietilpst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt