Rīta intervija

Intervija ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski

Rīta intervija

Intervija ar Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru

Intervija ar Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni

Pašvaldību «avīzēm» varētu veidot vadlīnijas, bet vietvaras pašas izdotu noteikumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Meklējot risinājumu problēmai, ka pašvaldības mēdz ar saviem informatīvajiem izdevumiem imitēt mediju darbību, izskanējis priekšlikums, ka Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) varētu izstrādāt vadlīnijas, bet saistošos noteikumus varētu ļaut vietvarām veidot pašām.

Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis intervijā Latvijas Radio pauda - lai gan viedokļi sākotnēji bija atšķirīgi, tomēr ir „puslīdz izdevies vienoties”, ka pašvaldību izdevumi, kas konkurē ar neatkarīgiem medijiem, ir problēma. Vēlāk gan viņš atzina, ka Latvijas Pašvaldību savienība nesaredz ne problēmu, ne vajadzību meklēt risinājumu.

Jau šobrīd izdevumu, kas izskatās pēc medijiem, veidošana pašvaldībām īsti nav atļauta. Taču no VARAM puses, kuras atbildības jomā ir pašvaldības, esot “aktīva nevēlēšanās” nodarboties ar problēmām saistībā ar informatīvajiem izdevumiem vietvarās.

Kopumā gan pašvaldību informatīvo funkciju Putnis vērtēja pozitīvi, taču ne mediju imitāciju. Iezīmējies kompromiss, ka pašvaldību izdevumi vairs nepieņemtu reklāmu un pašvaldību informatīvais darbs tiktu regulēts.

Tāpat pašlaik izskanējis piedāvājums, ka pašvaldības varētu pašas autonomi ar saistošajiem noteikumiem regulēt informatīvo darbu. Savukārt VARAM būtu jāizstrādā vadlīnijas, kādā veidā šādi noteikumi top, kādiem principiem tiem jāatbilst. Tapāt VARAM būtu jāraugās, vai pašvaldību izdotie noteikumi atbilst vadlīnijām.

Jau vairākkārt ir vēstīts par reģionālo mediju celto trauksmi, ka pašvaldību informatīvie izdevumi nereti mēģina darboties līdzīgi neatkarīgajiem medijiem, tādējādi kropļojot mediju tirgu. Uz šiem riskiem norādījusi arī Konkurences padome.
 
Pašlaik gandrīz katra no 119 Latvijas pašvaldībām pēc savas gudrības un budžeta iespējām jau gadiem drukā savu oficiālo izdevumu.Tikai dažas iztiek ar taupīgiem mēnešrakstiem, kur tiešām lakoniski izstāsta par domes darbu. Bet daudzviet pašvaldības vairākas reizes mēnesī drukā krāsainus neatkarīgu avīžu atdarinātājus lielās tirāžās, domes informāciju tur “atšķaidot” ar izklaidējošiem rakstiem, sludinājumiem un reklāmām, vēstīja Latvijas Radio.

Šogad februārī, sākot apspriest grozījumiem Pašvaldību likumā, kuri nākotnē varētu ierobežot pašvaldību iespējas konkurēt ar privātajiem izdevumiem, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija vienojās atlikt darbu pie ieceres.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti