Pašvaldības vēl nelūdz izsludināt «stihiskā sausuma» ārkārtas stāvokli

Lai gan lauksaimnieki publiski pauduši satraukumu par sausuma ietekmi uz ražu, tomēr Zemkopības ministrijā no pašvaldībām nav saņemts lūgums izsludināt ārkārtas stāvokli sausuma dēļ.

Latvijas dienvidu kaimiņvalsts Lietuva aizvadītajā nedēļā vairākās pašvaldībās izsludināja stihisku sausumu, jo šajās vietās nebija lijis jau vismaz 30 dienas, radot ūdens apgādes problēmas.

Latvijas Zemkopības ministrijas paspārnē esošā Lauku attīstības atbalsta departamenta direktora vietniece Biruta Ingiļāvičute norāda, ka Latvijā sausums lauksaimniecībai šobrīd nav nodarījis tādus postījumus, lai Zemkopības ministrijai būtu pamats līdzīgi rīkoties arī Latvijā.

“Pašlaik es varu pateikt tikai to, ka Zemkopības ministrija no pašvaldībām nav saņēmusi nekādu informāciju, ka vajadzētu kaut kādu ārkārtas situāciju sludināt vai stihisko sausumu. Šodien man arī bija saruna ar Lietuvas ministrijas pārstāvi, un tās piecas pašvaldības šo stihisko sausuma situāciju ir izsludinājušas, vairāk vai mazāk balstoties uz meteorologu datiem. Tā kā arī Lietuvā tas nav balstīts uz lauksaimniecību, bet tas ir vairāk uz sadzīviski tieši uz iedzīvotāju apgādi ar ūdeni,” skaidroja Ingiļāvičute.

KONTEKSTS:

Maijā un jūnijā piedzīvots sausums un karstums, kam sekoja salnas un tad atkal sausums. "Zemnieku saeima" aplēsa, ka karstā un sausā laika dēļ zemnieki var zaudēt līdz pat 90% vasarāju ražas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti