Pašvaldības Sprūdža darbu vērtē negatīvi

Aizejošā Edmunda Sprūdža pārziņā bijušo pašvaldību un to sabiedrisko organizāciju pārstāvji viņa darbību pārsvarā vērtē negatīvi. Viņi gan arī necer, ka cits ministrs no Reformu partijas būtiski uzlabos situāciju.

Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis un Lielo pilsētu asociācijas pārstāvis Māris Kučinskis pārmet ministram paviršu attieksmi pret pašvaldību interesēm un problēmām. Viņuprāt, ministrs nevis pārstāvējis un aizstāvējis reģionālās varas, bet gribējis tās nostādīt padoto statusā.

Kučinskis skaidro, ka tagad nebūšot jābaidās, ka no ministrijas varētu nākt negaidīti priekšlikumi, kas destabilizē situāciju. Sprūdžu esot „nogalinājis” zināšanu trūkums par pašvaldībām. Viņš nevis ieklausījies profesionāļos, bet paļāvies uz savu revolucionāro degsmi un apšaubāmu padomnieku korpusu.

Ar prieku ziņu par Sprūdža demisiju uztvēris Rīgas mērs Nils Ušakovs. Viņam piekrīt arī Venstpils mērs Aivars Lembergs, kurš iesaka politisko darbību pārtraukt arī Reformu partijas dibinātājam Valdim Zatleram.

Labas vai neitrālas atsauksmes par aizejošo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru izsaka Latgales pilsētu vadītāji. Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartašēvičs pat atzinis, ka Sprūdžs reizēm bijis vienīgais Latgales reģiona aizstāvis. Nostrādāt līdz nākamajām vēlēšanām Sprūdžam vēlētu arī Līvānu mērs Andris Vaivods.

Sprūdžs par aiziešanu no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pavēstīja piektdien. Kā nākamais politiķis šajā amatā pagaidām ir piesaukta tikai Reformu partijas pārstāve Zanda Kalniņa-Lukašēviča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti