Pašvaldības rezolūcijā aicina valdību nodrošināt naudu aizņēmumiem fondu projektu īstenošanai

Latvijas Pašvaldību savienība aicinās valdību nodrošināt pašvaldībām ilgtspējīgas attīstības vajadzībām atbilstošus aizņēmumu resursus Eiropas Savienības fondu un pārējo ārvalstu līdzfinansēto projektu īstenošanai. Tā teikts Latvijas Pašvaldību savienības šajā nedēļas nogalē notikušajā kongresā pieņemtajā rezolūcijā par pašvaldību finanšu stabilitāti.

Pašvaldības rezolūcijā aicina valdību nodrošināt naudu aizņēmumiem fondu projektu īstenošanaiEdgars Kupčs
  Valsts budžeta deficīta ierobežošanas un pašvaldību aizņēmumu stingrākas kontroles dēļ ir izveidojusies rinda pēc aizdevumiem. Finanšu ministrija arī norāda, ka 85 miljonus eiro šāgada aizdevumiem paredzētās naudas vietvaras sadalījušas jau iepriekšējos gados līdz ar projektu īstenošanas sākumu. Tagad virkne ieceru aizņēmuma atteikuma dēļ paliek neīstenotas.

  "Jau bija sarunas par to, ka aizņemšanās līdzekļi samazinās. Sarunas bija smagas, un mēs jau runājām, ka prioritāte ir ES fondi. Otra prioritāte ir izglītības iestādes un, samazinot procentu, līdzfinansējuma maksu, mēs runājām par ilgtspēju. Reālā situācija šodien ir tāda, ka mums ir bažas, ka varētu pietrūkt līdzekļu pat ES fondu realizācijai, jo šodien finanšu ministrija ir izveidojusi rindu uz šiem līdzekļiem. Mēs esam teikuši, ka pašvaldībām nepieciešams plānot savus līdzekļus ilgtermiņā. Tāpēc ir vajadzīgs vidējā termiņa, varbūt pat ilgtermiņa budžets, kurā viss ir skaidrs. Jo tagad iznāks, ka visu gadu tā nauda jādzenā uz priekšu un atpakaļu. Faktiski jāaizstāv lietas, par kurām pat nevajadzētu runāt, kuras jau būtu saplānotas, normāli, skaidri redzamas uz priekšu," tā Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti