Pašvaldības policija Rīgā pastiprināti kontrolēs Covid-19 noteikumu ievērošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pienākot rudenim, rīdzinieki ievērojami atslābuši Covid-19 epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanā – septembra laikā Rīgas pašvaldības policija konstatējusi vairāk pārkāpumu nekā visas vasaras garumā, pavēstīja galvaspilsētas policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Turpmāk pašvaldības policija strādās līdzīgi kā ārkārtas situācijas laikā un stingrāk kontrolēs noteikumu ievērošanu sabiedriskajā transportā, izklaides un tirdzniecības vietās, kur jālieto maska vai jāuzrāda Covid-19 sertifikāts.

Galvaspilsētas policijas priekšnieks Juris Lūkass par pastiprināti kontrolētu Covid-19 noteikumu ievērošanu
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Lūkass sacīja: "Mūsu visu galvenais uzdevums ir pievērst sabiedrības uzmanību šai aktualitātei. Kā esmu vairākas reizes minējis, mūsu pašmērķis nav izķert jebkuru sabiedrības locekli, kam, iespējams, maska noslīdējusī nedaudz zemāk par degunu, bet šādā veidā preventīvi un proaktīvi mēs aicinām sabiedrību būt solidāriem un parūpēties pirmām kārtām par mūsu pašu, mūsu vecāku un mūsu bērnu veselību."

Šā gada laikā pašvaldības policijā vakanču skaits svārstās no 96 līdz 130.

Darbam policijā piesakās ievērojami mazāk cilvēku, un arī no tiem, kas piesakās, tikai aptuveni 40% pretendentu iztur atlases kritērijus.

Robi darbinieku rindās nozīmē palielinātu slodzi esošajiem darbiniekiem, tāpēc Rīgas dome apņēmusies meklēt naudu ne tikai piemaksām, bet arī algu palielināšanai, norādīja Rīgas vicemēre Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija).

Rīgas vicemēre Linda Ozola
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Mēs ļoti labi apzināmies, ka cilvēkresursos mēs ļoti konkurējam ar Pierīgas pašvaldībām, kur nereti – vai tā būtu policija, sociālā nozare vai izglītības nozare – darba apjoms saprotamu apsvērumu dēļ ir mazāks, vienlaikus arī Pierīgas pašvaldības var atļauties samaksāt lielāku atalgojumu. Saprotot, ka mums jārisina situācija galvaspilsētā, un lūkojoties 2022. gada prioritāšu sarakstā, kas attiecas uz budžeta plānošanu, atlīdzība pašvaldībā mums ir absolūta prioritāte, un ir panākta Rīgas domes vienošanās, ka šis ir jautājums, kas jārisina kā primārs," teica Ozola.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstība Latvijā sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi, un aizvadītās diennakts laikā atklāti vēl 1752 inficēšanās gadījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti