Pašvaldības piekāpjas VARAM speciālo bērnudārzu jautājumā

Vecāki, kas cīnījās par līdzmaksājuma par ēdināšanu atcelšanu speciālajos bērnudārzos, beidzot to izcīnījuši. Turklāt visiem vecākiem pretlikumīgi iekasētais finansējums tiks atmaksāts.

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) spiediena un Satversmes tiesas lēmuma gan Rēzeknes dome, gan Olaines novada dome atcēlušas līdzmaksājumu par ēdināšanu speciālajos bērnudārzos.

Olaines novada dome pieņēmusi lēmumu piešķirt līdzekļus speciālā bērnudārza “Ābelīte” budžetā, lai nodrošinātu ēdināšanu un lai varētu atmaksāt līdzekļus vecākiem, kas tika maksāti par ēdināšanas pakalpojumiem, teica novada pārstāve Nataļja Tropkina.

Olaines novada domei bērnu vecākiem jāatmaksā 28 tūkstoši eiro, Rēzeknes pilsēta vecākiem atmaksās iekasētos līdzekļus 43 tūkstošu eiro apmērā. Rēzeknes domes vadība izteikusies, ka joprojām neuzskata savu rīcību par nelikumīgu, pieprasot līdzmaksājumu par ēdināšanu speciālajā bērnudārzā. Tomēr Satversmes tiesas spriedumu pildīs.

KONTEKSTS:

Speciālajos bērnudārzos vecākiem nav jāpiemaksā par bērnu ēdināšanu, iepriekš nolēma Satversmes tiesa. Tas nozīmē, ka Rēzeknes un Olaines pašvaldībām, visticamāk, būs vecākiem jāatmaksā nauda, kas iekasēta vairāk nekā gadu.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti