Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pašvaldības nesteidz pildīt VARAM rīkojumu

Pašvaldības nesteidz pildīt VARAM rīkojumu par ēdināšanu speciālajos bērnudārzos

Speciālajos bērnudārzos vecākiem nav jāpiemaksā par bērnu ēdināšanu. Satversmes tiesa lēmusi, ka nozares ministrs, liekot Rēzeknes domei atcelt maksu par ēdināšanu speciālajos bērnudārzos, ir rīkojies pareizi. Tas nozīmē, ka Rēzeknes un Olaines pašvaldībām, visticamāk, būs vecākiem jāatmaksā nauda, kas iekasēta vairāk nekā gadu. Pašvaldības vēl domā, kā šajā situācijā rīkoties.

Speciālajās izglītības iestādēs, tostarp speciālajos bērnudārzos, mācās bērni ar veselības problēmām. Valstij samazinot finansējuma apmēru, vismaz divās pašvaldībās Rēzeknē un Olainē pašvaldības bērnu ēdināšanu pārlika uz katras ģimenes budžetu, nosakot līdzmaksājumu.

Olaines speciālā bērnudārza vecāku padomes priekšsēdētāja stāsta – Olaines ģimenēm tas bija neplānots robs budžetā. Lēmums tika pieņemts pērn, tikai dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma. Viena bērna ēdināšana bērnudārzā ģimenei mēnesī izmaksā aptuveni 35 eiro mēnesī. Īpaši nepatīkama šī ziņa bija to bērnu vecākiem, kuriem bērnudārza speciālajā programmā mācās divi bērni.

Rēzeknes dome lēmumu par vecāku līdzmaksājumu bija pieņēmusi dažus mēnešus pirms Olaines lēmuma. Pēc tam, kad nozares ministrs Rēzeknei bija licis atcelt pieņemtos noteikumus, Rēzeknes dome vērsās Satversmes tiesā, mēģinot pierādīt savu taisnību. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija norādīja, ka speciālajos bērnudārzos ir īpaša kārtība, tāpēc dome nedrīkst pieprasīt līdzmaksājumu vecākiem. Olaines novada domē tikmēr šo situāciju vēroja no malas un turpināja iekasēt vecāku līdzmaksājumu par ēdināšanu. Tieši pirms valsts svētkiem Satversmes tiesa pieņēma lēmumu, atzīstot ministra rīkojumu par pamatotu.

"Es esmu vērsies arī Rēzeknes domē, pieprasot atmaksāt saņemtos maksājumus, viņi ir prettiesiski saņemti. Arī negaidot iesniegumus no cilvēkiem, bet rīkojoties pašiem, šāda pati vēstule ir nosūtīta arī Olainei. Satversmes tiesas spriedums ir ar likuma spēku, šeit nav jautājums - vērtēt vai nevērtēt, likumi ir jāizpilda," teica ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Rēzeknes domē norāda, ka par to, kā rīkoties pēc Satversmes tiesas sprieduma, domē lems piektdien, līdz sēdei komentārus domē nevarot sniegt. Līdzīga situācija ir arī Olaines novadā. "Pašvaldība vēl pēta un izvērtē Satversmes tiesas spriedumu, kurš neattiecas konkrēti uz Olaines gadījumu, bet ir pieņemts attiecībā uz Rēzekni, gan arī VARAM vakar atsūtīto vēstuli, jo situācija nav viennozīmīga," norādīja Olaines novada domes pārstāve Nataļja Tropkina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti