Rīta intervija

Jānis Citskovskis: Reformu plāns valsts pārvaldē ir aptuveni pusceļā

Rīta intervija

VID vadītāja par cīņu ar ēnu ekonomiku: sankciju laiks ir pagājis, pienācis sarunu laiks

LPS priekšsēdētājs bažīgs par pašvaldību budžeta ieņēmumu samazināšanos nākamā gadā

Pašvaldības ministrijai pārmet dialoga trūkumu saistībā ar teritoriālo reformu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Administratīvi teritoriālās reformas gaitā nenotiek dialogs ar pašvaldībām un konsultāciju vietā ir informēšana, kas rada bažas par iespējamām kļūdām, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Viņš norādīja, ka pašvaldības ir centušās iesaistīties dialogā, norādot uz kļūdām, kas pieļautas reformas gaitā. "Pavasarī bija 66 [pašvaldību] priekšlikumi, no kuriem daži tika ņemti vērā. Vakar [otrdien, 17. septembrī], gatavojot konceptuālo ziņojumu, neviens priekšlikums netika izskatīts. Konsultāciju vietā notiek informēšana un neatbildēšana pašvaldībām," pauda Kaminskis.

Priekšsēdētājs uzsvēra, ka konsultācijas ir demokrātijas pamatjautājums. "Šādā tempā ir bažas par pieļautām kļūdām. Mēs nevaram balstīties nākotnē," uzsvēra Kaminskis. Viņš arī vērsa uzmanību uz to, ka no 96 pašvaldību vadītājiem 90 atbalstījuši pašvaldību ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") atkāpšanos par nevēlēšanos sarunāties.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu.

Administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu bija plānots samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas gan netiks mainītas. Tomēr VARAM izvēlējās izveidot jaunu Ulbrokas novadu. Tādējādi reformā būs 36 novadi. Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem, bet bez lauku teritorijām būs tikai Rīga un Jūrmala. Šādas ieceres ir VARAM izstrādātajā reformas piedāvājumā, par ko reģionos notika sabiedriskā apspriešana.

Saeimas lēmums par reformas turpināšanu paredz līdz 2021. gadam izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, sniedzot kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem par samērīgām izmaksām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti