Pēcpusdiena

Vēlas, lai noteiktu minimālo kvotu sieviešu skaitam Saeimā

Pēcpusdiena

Saeimas komisijas skatīs likumprokejtu par ĢMO sēklu izmantošanas ierobežošanu

Ārvalstu karavīri sūdzas par sadzīvi Latvijā

Pašvaldības mērs: NATO karavīru ierašanās būs ekonomiskais grūdiens Kadagai

NATO valstu karavīri, kuri ieradīsies Latvijā un tiks izmitināti Ādažu militārajā bāzē, radīs ekonomisko grūdienu Kadagai, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pauda Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Sprindžuks stāstīja, ka Kadagā dzīvo pusotrs tūkstotis iedzīvotāju, no kuriem daļa vēsturiski ir saistīti ar militārdienestu.

“Kadaga ir otrs lielākais ciemats Ādažos un pašlaik piedzīvo ļoti strauju iedzīvotāju skaita pieaugumu, kā mēs sakām, abās žoga pusēs,” pauda pašvaldības vadītājs.

Paredzot, ka Kadagā varētu attīstīties uzņēmējdarbība, pašvaldības vadītājs norāda uz problēmu ar zemes pieejamību. Tur atrodas daudz pašvaldības, bet maz privātās zemes, kas varētu sarežģīt tās apbūvi.

Sprindžuks atzina, ka ārvalstu karavīri Ādažu bāzē ieradīsies straujāk, nekā attīstīsies Kadaga. Tomēr vietējie uzņēmēji gatavojas papildu pieprasījumam un mēģina domāt par savas darbības paplašināšanu.

Vēstīts, ka NATO aizsardzības programmas ietvaros Polijā un Baltijas valstīs nolemts izvietot NATO dalībvalstu spēkus. Latvijā dislocētos spēkus vadīs Kanāda, kas uz Latviju varētu sūtīt ap 450 karavīru. Itālija gatava uz Latviju sūtīt 140 karavīrus, savukārt Spānija - 300, ieradīsies arī Albānijas, Slovēnijas un Polijas karavīri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti