Pašvaldības Latvijas simtgades svētkos izcels savu ieguldījumu valsts tapšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai nosvinētu Latvijas valsts simtgadi, 40 pašvaldībās izveidotas darba grupas, kas izcels reģionu, atsevišķu pilsētu un novadu ieguldījumu Latvijas tapšanā, tagadnes un nākotnes redzējuma veidošanā.

Igaunijas un Latvijas robežzonas pārbūve ir viens no simtgadei veltītiem projektiem, kas tiek īstenots Valkā. Projektā sadarbojas gan Valka, gan Valga. „Robežzona atrodas pašā pilsētas centrā. Pašlaik tur izskatās drūmi, un vide ir degradēta,” saka Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. „Kopā ar Valgas pašvaldību ir paredzēts kopā ieguldīt trīs miljonus eiro robežzonas pārbūvei,” viņš norāda.

Liepājnieki trešdien, 30. martā uz Nacionālo bibliotēku bija atveduši ceļojošo izstādi par Miķeli Valteru – pirmo Latvijas Pagaidu valdības iekšlietu ministru, kurš publiski viens no pirmajiem iestājās par suverēnu Latvijas valsti. „Simtgades ietvaros Liepājas muzejs veido ekspozīciju, veltītu Pagaidu valdības sešu mēnešu posmam Liepājā, kura laikā Pagaidu valdība atguva spēkus un nosargāja savas pozīcijas, lai atgrieztos Rīgā un turpinātu strādāt,” stāsta Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Savukārt Radio koris, iedvesmojoties no vācu dižgara Riharda Vāgnera, piedāvā savu Latvijas simtgadei veltītu koncertuzvedumu “Latvijas gredzens”. „Līdzīgi kā Vāgneram ir „Nībelunga gredzens”, mēs mēģināsim veidot Latvijas gredzenu. Katrs novads veidos savu identitāti apliecinošu novada stāstu,” saka Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava.

Latgales simtgades pasākumu mērķis ir vēstīt par Latgales specifisko ceļu Latvijas valsts veidošanā, apzināt pasaules latgaliešus un izpētīt Latgales vēsturi. „Ir liels izaicinājums Latvijas un Latgales simtgadē panākt svētku sajūtu, lai katra plecs, ritms, doma būtu vajadzīga šiem svētkiem,” norāda Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore Ilga Šuplinska.

Stāstot simtgades stāstus, būtiski ir tas, lai katrs Latvijas novads veidotu savu stāstu, izceļot spilgtākās personības, tā uzskata kultūras ministre. „No Latvijas valstiskuma tapšanas skatupunkta ir svarīgi uzsvērt to, ka Latvijas reģioni ir nacionālās kultūrtelpas daudzveidības un sadarbības būtisks priekšnoteikums un tautas nacionālās identitātes sākotne un pamats,” pauž kultūras ministre Dace Melbārde (TB/LNNK).

Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017. līdz 2021. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti