Pašvaldības informāciju par Covid-19 sniedz ar ekrānu, sociālo tīklu un čatbotu palīdzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pašvaldības iedzīvotājiem informāciju par jaunā koronavīrusa infekciju Covid-19 sniedz ar informatīvo izdevumu, sociālo tīklu un čatbotu palīdzību, liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotā informācija.

Visu pašvaldību mājaslapās ievietota galvenā informācija par Covid-19, daudzās mājaslapās tā veidota kā atjaunojama ziņa, kur teksta tiešraides veidā tiek atspoguļotas svarīgākās ar Covid-19 saistītās aktualitātes, vai kā atsevišķa sadaļa par Covid-19. Tāpat mājaslapās pašvaldības ievieto informāciju par domju, administrāciju un iestāžu darbu krīzes laikā un aktualitātēm.

Lielākā daļa pašvaldību informāciju ievieto un aktīvi komunicē arī sociālajos tīklos. Pašvaldības informāciju par Covid-19 publicējušas arī savos informatīvajos izdevumos drukātā veidā, bet atsevišķas pašvaldības izdevušas speciālus informatīvos izdevumus (Liepāja, Valmiera, Balvu, Ikšķiles, Grobiņas, Ķekavas, Siguldas novads u. c.).

Rēzeknes novadā jau vairākus gadus katrs no 25 pagastiem izdod savu izdevumu, kas ārkārtējās situācijas laikā kļuvuši par svarīgu informācijas avotu, īpaši ņemot vēra to, ka šī ir lielākā pašvaldība ar lielu lauku teritoriju, kurā dzīvo liels veco cilvēku skaits. Pārsvarā šie cilvēki nelieto internetu, tāpēc šie informatīvie izdevumi ir svarīgs informācijas avots. Izdevumus sagatavo pagastu darbinieki, to izdošanai nav vajadzīgi papildu izdevumi, tikai printeris.

LPS norāda, ka vairākās pašvaldībās darbojas informatīvais tālrunis (Rīgā pašvaldības krīzes komunikācijas informatīvais tālrunis 24/7 režīmā; Jelgavā pašvaldības operatīvās informācijas centra tālrunis diennakts režīmā; Valmierā pašvaldības atbalsta tālrunis palīdzībai iedzīvotājiem (mobilais un bezmaksas); Limbažu novadā divi pašvaldības informatīvie tālruņi; Smiltenes novadā pašvaldības informatīvais tālrunis u. c.). Savukārt Cēsu novadā var bez maksas lejupielādēt mobilo lietotni "Cēsis 8911", bet Jelgavā, lai paplašinātu iespējas saņemt informāciju ārkārtējā situācijā, iedzīvotāji aicināti reģistrēties agrīnai apziņošanai: www.karte.jelgava.lv.

Daudzās pašvaldībās izveidota vai norādīta vienota e-pasta adrese iedzīvotāju saziņai ar pašvaldību.

Tāpat pašvaldībās informācija tiek izplatīta informatīvu lapu un plakātu veidā, kas tiek izvietoti  sabiedriskās vietās. LPS norāda, ka informācija tiek izvietota Rīgā dzīvojamajās mājās, Liepājā katrā pastkastē pie katras kāpņu telpas, sabiedriskām iestādēm, lielveikaliem, Alsungā pie ziņojumu dēļiem, Grobiņas novadā uzņēmumos, iestādēs, pie māju durvīm, veikalos u. c. sabiedriskās vietās, Līvānu novadā ~300 informatīvie plakāti kāpņu telpās, Smiltenes novadā daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās, pagastos, autobusu pieturās, citās publiskās vietās, Ķekavas novadā plakāti aktīvās atpūtas vietās, Pārgaujas novadā vairākās publiskās vietās, Raunas novadā informējošas zīmes pie dažādiem koplietojuma objektiem un citām iedzīvotāju pulcēšanās vietām, Jelgavā informatīvi plakāti pilsētvidē utt.

Vairākas pašvaldības izstrādājušas savas infografikas, bet citas informāciju izvieto uz digitāla lielizmēra ekrāna pilsētas centrā (Aknīstes, Līvānu novads). Tāpat pašvaldības izmanto videouzrunas pašvaldības interneta vietnē, "Facebook" kontā vai "youtube.com" (Gulbenes novadā ārkārtējās situācijas sākumā domes priekšsēdētāja videopaziņojums, Līvānu novadā katru pirmdienu pašvaldības vadības videouzruna iedzīvotājiem un skaidrojums par šābrīža situāciju un pieņemtajiem lēmumiem).

Vairākas pašvaldības savās mājaslapās integrējuši virtuālo asistentu "Covidbotu" - Alūksnes, Smiltenes un Strenču novadā - bet Liepājā izviedoti informatīvie balss, video un maketu paziņojumi sabiedriskajā transportā.

LPS uzsver, ka kopumā pašvaldības ļoti atbildīgi izturas pret iedzīvotāju informēšanu. Rīga, Liepāja un Olaines novads īpaši aktīvi nodrošina informācijas izplatīšanu arī krievu valodā. Tāpat pašvaldības sadarbojas ar reģionālajiem un centrālajiem medijiem.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti