Panorāma

Piemin komunistiskā genocīda upurus

Panorāma

Aptiekas lūdz nenākt slimiem!

Pašvaldības cer uz valsts atbalstu

Pašvaldības Covid-19 krīzē cer uz valsts atbalstu

Vairāki tūkstoši cilvēku Covid-19 izraisītās krīzes dēļ palikuši bez darba, un daudzas ģimenes zaudējušas vienīgos ieņēmumu avotus. Viena no pirmajām vietām, kur grūtībās nonākušie iedzīvotāji vēršas pēc palīdzības, ir vietējā pašvaldība. Taču arī daudzu pašvaldību darbs jaunajos apstākļos ir apgrūtināts. Vai Latvijas vietvaru sociālie dienesti ir gatavi palīdzības lūdzēju pieplūdumam?

ĪSUMĀ:

  • Lielās pilsētas: veidojas īpaša slodze uz sociālajiem budžetiem.
  • Pašvaldību pārstāvji: visticamāk, bez valsts palīdzības galā netiks.
  • Lielās pilsētas vēlas garantijas, ka to budžeti netiks apgraizīti.
  • Pieļauj iespēju lūgt atbalstu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kuldīgas novada domes deputāti, ievērojot pretvīrusu drošības pasākumus, sapulcējušies svaigā gaisā pilsētas laukumā un ievēro divu metru distanci viens no otra. Šāda sēde bija nepieciešama, lai grozītu pašvaldības nolikumu un ļautu turpmāk rīkot sēdes attālināti – internetā.

Vienlaikus ar pielāgošanos jaunajiem darba apstākļiem pašvaldības gatavojas jauniem izaicinājumiem, rēķinoties, ka arvien lielākam skaitam cilvēku būs nepieciešama vietvaru palīdzība.

"Mēs sākam diskutēt ar deputātiem un kolēģiem par iespējamo budžeta izdevumu pārskatīšanu ar mērķi novirzīt vairāk līdzekļus palīdzības pasākumiem sociālajā jomā," sacīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ("Vienotība").

"Mēs esam lēmuši par to jau šodienas ārkārtas sēdē, ka mēs uz mēnesi atliekam nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu," klāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (Latvijas Reģionu apvienība).

Tomēr pašvaldību pārstāvji atzina – visticamāk, bez valsts palīdzības šajā situācijā viņi galā netiks. Tādēļ pašvaldību organizācijas aktīvi rosās valdības virtuālajos gaiteņos.

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nupat pārrunājusi situāciju ar Labklājības ministriju.

"Tās prognozes mainās katru dienu. To, ka problēmas būs, mēs zinām, un to, ka šīs problēmas pēc iespējas ātrāk jāatrisina, arī mēs zinām. Es domāju, būs nepieciešams arī atbalsts no valsts," teica LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Savukārt Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) jau trešdien, 25. martā, attālināti tikās ar finanšu ministru Jāni Reiru ("Jaunā Vienotība"). Pilsētas vēlas valdības garantijas, ka ārkārtējās situācijas apstākļos pašvaldību šī gada budžeti netiks apgraizīti.

"Mēs redzam, ka pilsētās veidojas īpaša slodze uz sociālajiem budžetiem. Pašvaldība ir pirmā vieta, kur cilvēks nāk pēc palīdzības. Ir virkne nozares, uzņēmēju, kas nav nevienā kategorijā.

Arī viņi vēršas pašvaldībā, pilsētās," teica LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Pašvaldību pārstāvji pieļauj iespēju, ka nāksies lūgt arī atbalstu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet par summām pašlaik esot pāragri runāt, jo krīzes apmēri ar katru dienu mainās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt