Pašvaldības atkārtoti pārbauda piesārņoto avotu ūdeni un izvieto brīdinājuma zīmes

Pēc LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” par avotu ūdens kvalitāti, kas septiņos populārajos avotos atklāja veselībai bīstamas baktērijas – koliformas un zarnu nūjiņas, pašvaldības ir sarosījušās un ņēmušas vērā, ka, dzerot šādu ūdeni, cilvēki var saslimt. Dažas pašvaldības izvieto pie avotiem brīdinājuma zīmes, bet dažas vēl veic atkārtotas analīzes, pirmdien vēstīja raidījums.

Baktērijas, kas var izraisīt ne tikai caureju, vemšanu un vēdera krampjus, bet arī nopietnākas saslimšanas, atrastas Rojas avotā, Ķekavas un Iecavas avotā, Vilces dabas parka avotā, Jelgavas novadā, Siguldas novada Saltavotā, kā arī Līvānu novada Madaliņas baznīcas avotā un Krāslavā Mīlestības kalniņa avotā.

Jelgavas novadā, Vilces dabas parkā pie Lielmātes avotiņa vietējā administrācija likšot zīmi, ka atbildību par ūdens kvalitāti neuzņemas. Vilces pagasta pārvaldes vadītāja Anda Duge pastāstīja, ka plānots uzlikt uzrakstu, protams, saskaņojot ar “Latvijas Valsts mežiem”, vai rosinās meža apsaimniekotājam to izdarīt, jo tas ir viņu īpašums.  

Ķekavas novada domes Vides un labiekārtošanas daļas vadītāja Sigita Varika savukārt bija dusmīga, ka raidījumā nebija pateikts, ka Ķekavas avotam neesot dzeramā ūdens statuss. Viņa uzsvēra, ka “tā ir cilvēku brīvprātīga izvēle, ka tur aiziet un iesmeļ sev ūdeni padzerties, viņai nekad mūžā nav šāds statuss piešķirts”. Tomēr pašvaldība nolēmusi, ka veiks savas ūdens analīzes, tad lemšot, kā rīkoties tālāk.

Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa pastāstīja, ka Rojas avotam plānotas atkārtotas analīzes.

Bet pie avota “Dievdārziņā” Iecavā ir jau uzliktas zīmes, ka avotu ūdeni drīkst lietot tikai termiski apstrādātu. Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks pastāstīja, ka informācija par to ievietota arī novada mājaslapā.  

Madaliņas baznīcas svētavotam Līvānu novadā pašvaldība veikšot papildu analīzes; ja tās atkal būs negatīvas, tad aicinās baznīcu izvietot tur brīdinājuma zīmi, jo šajā gadījumā zemes īpašniece ir baznīcas draudze.

Arī Saltavotam Siguldā pašvaldība veiks atkārtotas analīzes. Brīdinājuma zīmes gan liktas jau līdz šim, bet tās regulāri nopostot. Tāpēc pašvaldība domāšot, kā informēt šoreiz, ja analīzes izrādīsies negatīvas.   

Pie Mīlestības kalniņa avota Krāslavā arī būs brīdinājuma zīme. Krāslavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Kavinska pastāstīja, ka jau sazinājusies ar Tūrisma informācijas centru un tas turpmāk brīdinās apmeklētājus par ūdens kvalitāti.        

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt