Pašvaldībām plūdu laikā vislielākos zaudējumus radījuši izskalotie ceļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lielāko postu palu ūdeņi pavasarī ir nesuši autoceļiem, lēš pašvaldības. Vairāki ceļu posmi gandrīz mēnesi bija pilnībā appludināti.

Ceļi daudzviet bojāti neatgriezeniski, saka autovadītāji un ceļu speciālisti, un pēdējos gados tie autoceļiem ir bijuši vieni no lielākajiem palu postījumiem.

Dubļi, milzu bedres, vairākiem grants ceļiem virsējā kārta ir noskalota grāvjos. Tāpat daudzviet pilnībā vai daļēji ir bojātas caurtekas, - tā ir aina, kas paveras uz katra no ceļiem, kas šogad nonāca zem palu ūdeņiem. Ceļi ir praktiski neizbraucami. Visvairāk par to sašutuši iedzīvotāji,

Viens no sliktākajiem ceļiem ir Nīcgales ciema ceļš, kas ir Daugavas ūdeņu izskalots. Bēdīgākais, ka pavisam nesen tajā ieguldīti līdzekļi un atkal viss vējā jeb precīzāk - ūdenī, ar skumjām saka gan iedzīvotāji, gan Daugavpils novada Komunālā dienesta ceļu inženiere Anita Pabērza.

Arī Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska stāsta, ka daudziem iedzīvotājiem pēc plūdu izskalojumiem pa ceļiem vairs nav iespējams pārvietoties un nokļūt savos mājokļos. Lai apsekotu situāciju, ar šodienu īpaša komisija gatavojas apsekot plūdu skartās teritorijas un novērtēt plūdu postu un zaudējumus, lai izstrādātu izdevumu tāmes, stāsta Anita Pabērza.

Šogad ir bijis rekordliels appludināto ceļu skaits novadā, atzīst Daugavpils novada domes izpilddirektore Vanda Kezika, tāpēc pēc ceļu apsekojuma plānots vērsties valdībā ar lūgumu kompensēt šos zaudējumus un pēc iespējas ātrāk savest ceļus kārtībā.

Pašvaldībām līdz 25. maijam jāiesniedz ziņojums valdībai, lai saņemtu kompensācijas ceļu remontiem. Pašvaldība sola pretī apmaksāt 30 % ieguldījuma plūdu ceļu savešanai kārtībā. Šīs nedēļas beigās pirmās kompensācijas sāks saņemt plūdos cietušo mājokļu saimnieki, bet zemnieku, tāpat kā pašvaldību zaudējumi vēl tiek uzskaitīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti