Pašvaldībām pārskaitīts papildu finansējums mācību līdzekļu iegādei

Mēnesi pēc tam, kad mācību gads sācies, Izglītības un zinātnes ministrija beidzot pārskaitījusi teju 700 tūkstošus latu mācību grāmatu un mācību burtnīcu iegādei.

Tas nozīmē, ka pašlaik uz vienu skolotāju un skolotāju valsts atvēl nedaudz vairāk kā sešus latus. Lai gan tas nav daudz, tomēr vēl pirms 3 gadiem summa bija nepilns lats.

Tukuma pamatskolas „Dzīvā skola” dibinātājs Reinis Ziļevs skaidro, ka ātrākais pēc desmit dienām nauda nonāks pie mācībspēkiem. „Protams, nauda ir gaidīta, jo ir katastrofāli. Ja šodien ministrija pārskaitīs, tas nenozīmē, ka rīt vai parīt skolotāji varēs saņemt algas. Tā arī visas skolas ir mēģinājušas izlāpīties. Ja pašvaldību un valsts skolām ir uzkrājumi pirmajam mēnesim, jo ir zināma situācija, tur var izmaksāt algas. Bet privātajām skolām ir jāsēž un jāgaida, un jāmierina skolotāji, ka nauda būs, bet kad būs, nav zināms. Maksimums par to naudu var iegādāties 3 grāmatas. Kad tika rēķināts skolēna finansu grozs, tad sanāca, ka būtu jābūt 25-30 latiem,” norādīja Ziļevs.

Ministrija gan sola, ka nākamgad būs nauda arī skolu bibliotēku papildināšanai, tad valsts izdevumi pieaugs līdz 14 latiem par skolēnu.

Pirmo reizi finansējums mācību līdzekļu iegādei piešķirts arī bērniem no piecu gadu vecuma un privātajām izglītības iestādēm.

Saskaņā ar grozījumiem Izglītības likumā, kas paredz valsts un pašvaldību atbildību, nodrošinot pamata un vidējās izglītības skolēnus ar mācību līdzekļiem, valdībā ir apstiprināti IZM sagatavotie Ministru Kabineta noteikumi par kārtību, kādā valsts un pašvaldības organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi izglītības iestādēm.

Noteikumos precizēta valsts un pašvaldību atbildība mācību līdzekļu izdošanas organizēšanā un to finansēšanā. Noteikumi paredz, ka valsts finansējums mācību līdzekļu iegādei tiek nodrošināts arī obligātās pirmsskolas bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanai, kā arī skolēniem privātajās izglītības iestādēs. Valsts finansējums paredzēts arī pedagogu metodisko līdzekļu iegādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt