Pašvaldībai neērtajās «Zemgales Ziņās» ieceļ jaunu redaktoru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Reģionālajam laikrakstam „Zemgales Ziņas” ir iecelts jauns galvenais redaktors. Par to no šodienas ir kļuvis nevis kāds no redakcijas darbiniekiem vai līdzšinējais redaktora pienākumu izpildītājs, bet gan bijušais „Rīgas Apriņķa Avīzes” redaktors Raivis Bahšteins. Bijusī „Zemgales Ziņu” redaktore Evita Puriņa jaunā redaktora iecelšanu no malas saista ar iespējamo īpašnieku vēlmi padarīt laikrakstu „draudzīgāku” vietējām pašvaldībām un mazāk kritisku pret to darbu.

Laikraksts „Zemgales Ziņas” raksta par notikumiem Jelgavā un tās apkaimē esošajās pašvaldībās. Nereti avīzē ir parādījušies kritiski materiāli par, iespējams, sarunātajiem pašvaldību iepirkumu konkursiem, kur uzvarētājs esot bijis zināms no paša sākuma. Rakstīts arī par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes aizraušanos ar medībām, kas ne vienmēr esot notikusi no darba brīvajā laikā.

Tagad laikrakstam ir iecelts jauns redaktors Raivis Bahšteins, kurš iepriekš ir ieņēmis līdzīgu amatu „Rīgas Apriņķa Avīzē”. Bijusī „Zemgales Ziņu” redaktore Evita Puriņa pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma nav vēlējusies atgriezties darbā avīzē. Žurnālā „Ir” viņa raksta, ka ar „jauna redaktora iecelšanu „Dienas” koncerna vadība aiztaisa muti nepaklausīgam bērnam”, proti „Zemgales Ziņām”.

„Manuprāt, jauns redaktors tiek ielikts tāpēc, ka „Zemgales Ziņas” bijušas neērtas „Dienas” koncerna īpašniekiem tādā veidā, ka tās ir rakstījušas diezgan atklāti un kritiski, un analītiski par Jelgavas novada, Jelgavas pilsētas, arī Ozolnieku novada pašvaldībā notiekošām lietām. Un to vajadzētu saistīt ar politisko partiju, kuru pārstāvji ir visās šajās trijās minētajās pašvaldībās,” saka Puriņa.

„Zemgales Ziņas” ir viens no vairākiem reģionālajiem laikrakstiem, kas pieder akciju sabiedrībai „Diena”. Koncerna vadītājs Edgars Kots saka, ka nekāda uzstādījuma padarīt laikrakstu „Zemgales Ziņas” draudzīgāku vietējai varai neesot bijis: „Uzstādījums ir viennozīmīgi palielināt abonentu skaitu, informēt vietējo reģionālo sabiedrību par reģionāliem notikumiem. Nevienu brīdi mēs nevaram paziņot – uzstādījums padarīt avīzi labāku vai simpātiskāku. Tādu uzstādījumu neviens noteikti nav devis.”

„Dienas” koncerna vadītājs arī uzsver, ka „Zemgales Ziņām” pastāvīga redaktora pēdējā laikā nav bijis, jo uz Puriņas prombūtnes laiku ieceltais Edgars Kupčs bijis tikai pagaidu pienākumu izpildītājs. Tagad viņam ir piedāvāts redaktora vietnieka amats, ko viņš esot pieņēmis. Kots arī noraida kritiku tam, ka par jauno redaktoru izvēlēts tieši bijušais „Rīgas Apriņķa Avīzes” darbinieks Bahšteins.

„Vienīgais patiesības nesējs, žurnāls „Ir”, vienmēr saskata savus konkurentus kā ietekmējamus medijus. Man jau liekas, ka jāskatās pašiem vispirms uz sevi. Kāpēc cilvēki, kas pieņem izaicinājumu, piemēram, kļūt par redaktoru ir uzreiz paļāvīgs un ietekmējošs?” saka Kots.

Pēc Puriņas vārdiem, gan ilggadējais Jelgavas domes vadītājs Andris Rāviņš, gan Caune ir vairākkārt solījuši tiesāties ar „Zemgales Ziņām”. Taču tas nekad nav noticis.

Tomēr savu neapmierinātību ar pārāk kritisku pašvaldības darba atspoguļošanu Jelgavas dome kompensē ar sava informatīvā izdevuma publicēšanu. Tas par velti iekrīt katra jelgavnieka pastkastītē reizi nedēļā. Līdz ar to cilvēki mēdz atteikties no avīzes pirkšanas, ja jau pie viņiem par velti nonāk domes finansētais izdevums, turklāt ar televīzijas programmu. Turklāt pašvaldības uzņēmumiem esot arī neoficiāli liegts reklamēties „Zemgales Ziņās”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti