Dienas ziņas

Brīvdienās aizturēti 93 dzērājšoferi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pašvaldība uzraudzīs nodegušās ēkas demontāžu

Pašvaldība uzraudzīs nodegušās Kalnciema ielas ēkas demontāžu

Āgenskalna iedzīvotāji noraizējušies par nodegušās ēkas demontāžu Kalnciema ielā 2b, jo smagā tehnika drupina to ēkas daļu, kas ugunsgrēkā cietusi vismazāk. Pašvaldība gan mierina, ka viss notiek pēc plāna, demontāžas darbus uzraudzīšot eksperti un policija.  

Rīgā, Kalnciema ielā 2b jau pilnā sparā rit nodegušās ēkas nojaukšanas darbi. Rīgas dome gan solījusi, ka ēka tiks nojaukta tikai līdz drošam līmenim, bet apkaimes iedzīvotāji satraukušies, ka būvnieki ir pārāk aizrāvušies un vēsturiskā ēka varētu tik nolīdzināta līdz ar zemi.

Āgenskalna apkaimes iedzīvotāji ir neizpratnē par to, ka demontāžas darbi sākušies tieši tajā ēkas daļā, kas ugunsgrēkā cietusi vismazāk.  

“Izskatās diezgan traki. Es biju iedomājies, ka jaukšana notiks tikai tajā daļā, kura ir degusi, bet šobrīd tiek nojaukta arī tā daļa, kuru uguns īsti nebija skāris,” satraukumu pauda arhitekts, Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāvis Oto Ozols.

“Tur bija viena daļa izdegusi, un divās pusēs saglabājusies ēka sešu stāvu augstumā ar visiem pārsegumiem. Viņi nojauc tagad tās veselās daļas, un nav skaidrs, uz ko tā atlikusī fasādes daļa varēs turēties,” skaidroja Ozols.

Rīgas domes pārstāvji skaidroja, ka nenodegušās piebūves demontāžu paredzēja jau izstrādātais un saskaņotais ēkas pārbūves projekts.

Turklāt tagad piebūve esot jānojauc arī tādēļ, lai smagā tehnika varētu piekļūt degušajai ēkas daļai. Visi darbi notiekot atbilstoši būvvaldē saskaņotajam demontāžas plānam.

“Viens no būtiskākajiem nosacījumiem, kad skaņojām dokumentāciju, bija tas, ka, darbiem tiekot līdz ielas fasādēm pret Raņķa dambi un Kalnciema ielu, šajā darbu posmā klāt būs Īpašuma departamenta pieaicināts eksperts un policija,” stāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

 “Darbu procesā eksperts vērtēs, kuras daļas tehniski saglabājamas. Tās, kuras bīstamas un nevar saglabāt, tās tad arī tiks nojauktas,” norādīja Butāns.

Darbu izmaksas sedz Igaunijas uzņēmums, kam pieder ēkā Kalnciema ielā. Demontāžu plānots pabeigt mēneša laikā, lai janvāra otrajā pusē varētu atjaunot satiksmi pašlaik transportam slēgtajā Raņķa dambja posmā.

Valsts policija par ugunsgrēku ierosinājusi kriminālprocesu, bet vēl nav pabeigtas ekspertīzes, lai noteiktu, vai ēkas aizdegšanās īsu brīdi pirms kultūras pieminekļa statusa saņemšanas bijusi ļaunprātība.  

 KONTEKSTS:

Pārdaugavā naktī uz 25. novembri izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu. 

Ugunsgrēku izdevās likvidēt  28. novembrī. Ugunsgrēka radīto ēkas bojājumu dēļ drošības nolūkos tika slēgts ceļa posms Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā. Rīgas dome nolēmusi, ka nodegušo ēku Rīgā, Kalnciema ielā lietderīgāk būtu demontēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti