Dienas ziņas

Karstums ietekmē arī dārzeņu un augļu dārzus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gaujmalā pazudušo Evitu atrod mirušu

Pašvaldība sniegs psiholoģisko atbalstu Siguldā mirušās meitenes ģimenei

Pēc tam, kad teju pēc divu dienu nepārtrauktas meklēšanas bez dzīvības pazīmēm atrada Siguldā pazudušo piecgadīgo meiteni, Siguldas pašvaldība tagad plāno, kā sniegt psiholoģisko atbalstu gan mirušās meitenes ģimenei, gan bērnudārza draugiem. Kamēr meiteni meklēja, viņas mamma jau saņēma psiholoģisko atbalstu. 

Otrdien pēc pusdienas pēc gandrīz divu dienu nepārtrauktiem meklējumiem Siguldā pazudusī piecgadīgā meitene Evita tika atrasta mirusi.

Dienu un nakti, bruņojušies lukturiem un ūdens pudelēm, speciālisti un atsaucīgi brīvprātīgie pārmeklēja Gaujas ūdeni un upes krastus. Meiteni atrada sektorā, kas jau bija vairākkārt pārmeklēts. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa priekšnieks Mareks Stepens norādīja: “Tas ir apmēram desmit kilometrus no šīs vietas, pa straumi uz leju, starp kritalām – koki, kas ir pāri Gaujai. Izdevās bērniņu atrast viena iemesla pēc, ūdens līmenis ir krities, palicis dzidrāks.”

Policijā uzsvēra, ka no brīža, kad saņemtas ziņas par pazušanu, meklēšana notika nepārtraukti. 

Precīzs nāves iemesls tiks noskaidrots ekspertīzē, norādīja policijā.

Nāvi pārdzīvo visi. Īpaši brīvprātīgie, kuri atstāja mājās savus bērnus, lai meklētu Evitu. 

Brīvprātīgā Inga Siņica sacīja: “Bijām gan pa dienu, gan pa nakti. Šodien bijām gatavi cerībās. Ļoti žēl. Sargāsim savus bērnus, uzpasēsim, lai nenotiktu tādas nelaimes, lai ir vienmēr pieskatīti. Gribēju pateikt paldies visiem, pieteicās brīvprātīgie no visas Latvijas, un līdzjūtība vecākiem.”

Nolemts Evitas ģimenei ziedot arī visu naudu, kas tika savākta meklēšanas darbiem. Evitas ģimene Siguldas sociālajam dienestam bija zināma. Kopā ģimenē ir pieci bērni, vecākie jau lieli. Bet viņi bija nevis pabalstu lūdzēji, bet daudzbērnu vecāki, kas aktīvi sadarbojas. 

Siguldas pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Freiberga norādīja: “Šinī ģimenē aug vairāki bērni, un mēs uzrunājām iesaistīties kādos pasākumos – nometnēs, projektos, un bērni saņem arī atbilstošus pakalpojumus.”

Kamēr meklēja Evitu, viņas mamma saņēma psiholoģisko atbalstu. Tagad plāno, kā palīdzēt visai ģimenei. Paredzēts sniegt atbalstu arī vecākā brāļa klasei un Evitas bērnudārza grupiņas draugiem.

“Domāsim, kā strādāt ar mazajiem bērniem, lai palīdzētu saprast, kas ir noticis, varbūt smilšu terapija. Un arī vecāki ir trausli. Bērni ir ļoti sociālas būtnes, veido attiecības sistēmā, kad kāds iet bojā, pazūd, ir sāpīgs pārdzīvojums, ir svarīgi strādāt ar visu sistēmu, palīdzēt klasei, kur brālis mācās, palīdzēt grupiņai,” atzīmēja pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja.

Dienesta vadītāja stāstīja, ka nereti šādi gadījumi maziem bērniem ir pirmā saskare ar nāvi un ir ļoti būtiski to gan skaidrot, gan palīdzēt tikt galā ar emocijām. Tāpat viņa atgādināja, ka svešu bērnu nav, un īpaši vasarā pie ūdens arī acīgs svešinieks var novērst ļoti lielu nelaimi. 

KONTEKSTS:

Piecus gadus vecā meitenīte Evita svētdien, 26. jūnijā, ap plkst. 14 pazuda Siguldā, Gaujas pludmalē (Peldu ielā). Meitenes meklēšanā pirmdien, 27. jūnijā, iesaistīts arī Valsts robežsardzes helikopters, tāpat atbildīgajiem dienestiem bērnu visas dienas garumā palīdzēja meklēt arī brīvprātīgie. Otrdien meitenes meklēšana turpinājās. Pēc gandrīz divu dienu nepārtrauktiem meklējumiem pazudusī meitene otrdien, 28. jūnijā, tika atrasta Gaujā bez dzīvības pazīmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt