Dienas ziņas

Iereibis autovadītājs taranē trolejbusu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pašvaldība glābs Tukuma tirgu

Pašvaldība glābs Tukuma tirgu

Neziņa par to, vai Tukuma tirgus pastāvēs, tirgotāju vidū valda jau kopš pagājušā gada. Zeme pieder pašvaldībai, un dome plāno lauzt nomas līgumu ar Tukuma patērētāju biedrību un atpirkt tirgus ēkas. Kāda būs jaunā apsaimniekošanas forma, gan vēl neesot izlemts.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kādreizējie veikaliņi vecajā Tukuma tirgus daļā nonāca privātīpašnieku rokās, bet blakus sāka veidoties jaunā tirgus daļa. Zeme, kas joprojām piederēja pašvaldībai, 2008. gadā tika iznomāta Tukuma patērētāju biedrībai uz piecdesmit gadiem. Tomēr šādā modelī  tirgus attīstīšana  neveicās, un metu konkursa vīzijas tā arī palikušas tikai vīzijas.

Pagājušā gada nogalē  jau izskanēja bažas, ka tirgus tiks slēgts, ja dome  biedrībai nepārdos arī zemi.

“Tirgus izaugsme pa šiem gadiem nav bijusi baigi spožā. Redziet paši, kādas tās mājiņas izskatās. Mēs te tādā neziņā tagad esam. Bijām jau neziņā, domājām, ka to tirgu aiztaisīs ciet, bet kaut kā vēl te esam,” stāsta tirgotājs Livars Sāvičs.

Baidoties, ka, pārdodot zemi, tirgus vietā drīz vien slietos  kāds lielveikals, domes deputāti komitejas sēdē  izskatījuši iespēju atpirkt nekustamo īpašumu no patērētāju biedrības un tirgu saglabāt. Biedrībai pieder apmēram 20 ēkas,  ko neatkarīgais īpašumu vērtētājs novērtējis par 221 500 eiro.

“Mums šī prioritāte faktiski ir uz austrumu daļu, kas ir jāsakārto. Tas ir tirgus placis, teritorija bez jumta. Tālāk jau secīgi, gadiem ejot, būtu jāsakārto viss pārējais,” saka Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns (Latvijas Zaļā partija).

Kas tirgu  turpmāk  apsaimniekos, gan vēl neesot izlemts. Visticamāk, tā gan nebūšot nomas tiesību izsole. “Potenciāli varētu būt daudz pretendentu, bet tas likumīgais ieguvējs būs viens. Un tad atkal mēs nonāksim situācijā, kad mums būs viens apsaimniekotājs. Un kur paliks mūsu tirgotāji?” pauž Zvaigzneskalns.

Kā skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, būvju iegūšana pašvaldības īpašumā, to iznomāšana, kā arī tirdzniecības organizēšana nav tieši saistīta ar pašvaldības funkciju pildīšanu. Tomēr, ja tirgus nav spējīgs nodrošināt sabiedrības interešu īstenošanu attiecīgajā jomā, to var nodrošināt pašvaldība.

Uzrunātie tirgotāji gan teic, ka, neesot būtiski, kas apsaimniekos tirgu, galvenais, lai netiek iekasēta lielāka maksa. “Nu, ja neceļ to īres cenu, tad jau nekas. Viss atkarīgs no cenas,” saka tirgotājs Jānis.

Galīgais lēmums par tirgus ēku atpirkšanu tikšot pieņemts 27. maijā kārtējā domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti