Dienas ziņas

Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19

Dienas ziņas

Rosinās Dundagas novada domes atlaišanu

Tukumā vēlas lielāku drošību

Pašvaldība aicina izvērtēt policijas Tukuma iecirkņa darbību

Pēc dramatiskā notikuma Tukumā, kur, iespējams, aizdedzināts kāds jauns vīrietis un cietis arī viņa draugs, pilsētā uzrunātie iedzīvotāji nesteidz paust uzticēšanos Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbam. Arī domē atzīst – Tukumā esot bijuši gadījumi, kad policijas rīcība iedzīvotājiem nav bijusi īsti saprotama. Novada pašvaldība atklātā vēstulē aicina amatpersonas izvērtēt Tukuma iecirkņa darbību.

Aizvadītās nedēļas nogalē Latviju pāršalca ziņa, ka Tukumā, iespējams, izdarīts homofobisks noziegums, kā rezultātā cietuši divi jaunieši, kuri ārstē smagus apdegumus. Par draudiem dzīvībai un veselībai jaunieši policijai ziņojuši jau pagājušā gada rudenī, tomēr Valsts policija kriminālprocesu nav uzsākusi, un lieta ir izbeigta.

Par to, ka esam neiecietīgi pret citādo, zināmā mērā liecina arī tas, ka vēl pirmdien pie ēkas abu jauno vīriešu atbalstam bija izkārti plakāti ar geju un lesbiešu biedrības ''Mozaīka'' simboliku, bet nu tie jau norauti.

“Tām minoritātēm nav droši, nicina jau viņus visi. Un, kamēr mums ir tāda valdība, nebūs droši,” pauda Varakļānu novada iedzīvotājs Imants.

“Tāpēc, ka ir mājsēde, un cilvēki jūk prātā. Jā, cilvēki jūk prātā,” sacīja tukumniece Silvija.

Runāt kameras priekšā ne par notikušo gadījumu, ne par drošību kopumā pilsētā lielākā daļa uzrunāto tukumnieku gan nevēlas, jo pilsēta ir maza un teju visi ir savā starpā pazīstami.

“Par to es neatbildēšu, kaut viedoklis man ir. Ir paziņas tur. Ticības man nav ne tam Dieva kungam, ne policijai, ne valdībai. Nevienam,” pauda kāds uzrunātais tukumnieks.

Tomēr tas nenozīmē, ka nevienam nav vajadzīga policijas palīdzība un visi tukumnieki pilsētā jūtas droši. “Ja nereaģē ne uz ko, kā cilvēki var justies droši? Es saprotu to, ka labāk pašam tikt galā, nekā ar viņiem,” atzina tukumnieks Kaspars.

Problēmas atzina arī Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs (Nacionālā apvienība): “Es negribētu teikt, ka kriminogēnā situācija Tukumā ir īpaša vai atšķirīga no citiem Latvijas reģioniem. Bet ir bijuši gadījumi, kad Valsts policijas secinājumi vai izmeklēšanas darbību rezultāti varbūt iedzīvotājiem nav īsti bijuši izskaidroti un saprotami.

Un tas ir raisījis iedzīvotājos tādu zināmu neuzticības pieskaņu mūsu policijas iecirkņa darbībai.”

Lai palielinātu iedzīvotāju uzticības līmeni valsts kārtības sargātājiem, pašvaldība iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram un Valsts policijas priekšniekam iesniegusi atklātu vēstuli ar aicinājumu izvērtēt Valsts policijas Tukuma iecirkņa līdzšinējo darbības praksi un par rezultātiem informēt arī iedzīvotājus.

Tikmēr cilvēka aizdedzināšanas izmeklēšana nodota Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja sevišķi smago noziegumu apkarošanas nodaļai. Policija gan paudusi, ka, iespējams, nav noticis noziedzīgs nodarījums.

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā pēc cilvēka, iespējamas, aizdedzināšanas Tukumā, izskanēja aizdomas, ka noziegums pastrādāts homofobisku motīvu dēļ. Abi cietušie vīrieši iepriekš saņēmuši draudus, bet Tukuma policija atteikusies ierosināt kriminālprocesu.

Valsts prezidents un citas amatpersonas aicināja izvērtēt, vai notikušais nav uzskatāms par naida noziegumu. Vienlaikus politiķiem tiek pārmesta naidīgas vides radīšana ar homofobiskiem izteikumiem.

Savukārt policija dažas dienas pēc notikušā paziņoja, ka, iespējams, arī nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti