Dienas ziņas

«Čekas maisus» sāks atvērt šogad

Dienas ziņas

Olimpiskajā dienā Tukumā atklāj sporta halli

Pastkastīšu stāvoklis Ventspilī

Pastnieku «galvassāpes» – adrese ir, pastkastītes nav

“Latvijas pasta” adrešu reģistrā ir fiksēts vairāk nekā miljons adrešu, bet gandrīz 78 000 korespondences saņēmēju nav parūpējušies par drošu sūtījumu saņemšanu – nav atbilstošu pastkastīšu. Šis trūkums visbiežāk konstatēts Rīgas reģionā un Kurzemē, arī Ventspilī.

“Šo aicinājumu es parasti ienesu iekšā, ja tur kāds vismaz ir. Vai nu atstāj uz trepītēm, vismaz aicinājumu, tad kāds viņu paņem,” par vienu šādu adresi stāstīja Ventspils 2. pasta nodaļas pastniece Santa Feldmane.

Izrādās, ka pastnieki savus darba pienākumus, pat strādājot pēc vislabākās sirdsapziņas, nespēj veikt kvalitatīvi. Piemēram, namā, kurā ir vairāk nekā 10 dzīvokļi, reāli izvietota tikai viena pastkastīte. Šādos gadījumos tiek atstāts paziņojums, ka cilvēks sev pienākošos sūtījumu var saņemt pasta nodaļā.

“Viens dzīvoklis ir, kur var iemest. Nu pārējiem lapiņu noliek tepat, viņu var vējš aizpūst, un viņš viņu neredz. Nesaņem neko, jā, bet tā jau ir pēc tam cilvēka atbildība paša,” stāstīja Santa Feldmane.  

Gadās, ka līdzīga aina paveras arī no ārpuses it kā gluži pieklājīgos daudzdzīvokļu namos. Konkrētajā adresē jau sen iedzīvotāji pēc sūtījumiem dodas uz pasta nodaļu, lai gan tad nākas tērēt laiku, stāvot rindās.

“Mums tādās [pastkastītēs] ir jāievieto vismaz, ko varam ievietot. Tikai aicinājumu, vairāk neko. Tas jau vairs nav mūsu, tas jau ir vairāk tad pārvaldnieka ziņā, ka vajadzētu sakārtot tomēr,” sacīja pastniece.

Viņa atzina, ka liela daļa darbadienas paiet, stāvot kāpņu telpās un rakstot paziņojumus iedzīvotājiem, kuriem korespondenci nav iespējams piegādāt.

Situāciju sarežģī arī pēdējos gados pieaugušais sīkpaku apjoms – tās it kā varētu piegādāt dzīvesvietā, kā iedzīvotāji to labprāt vēlētos, bet nereti tās ir pārāk lielas, lai ievietotu pastkastēs. Un pastnieks atkal raksta aicinājumu ierasties pēc paciņas.

 “Ir runa ne tikai par smagumu, bet par apjomu, viņam ir tikai soma, kur jāieliek visas sīkpakas. Grib, lai būtu piegādātas labā kvalitātē, nesabojātas, un tā arī ir problēma,” skaidroja Ventspils 2. pasta nodaļas vadītāja Jūlija Proščenko.

Protams, ne jau visos namos situācija ir tik slikta. Pasta nodaļas vadītāja atzīst, ka ir namu apsaimniekotāji, ar kuriem gadu gaitā izveidojusies laba sadarbība. Tiek uzstādītas arī jaunas un kvalitatīvas pastkastes.

Vēl kāda nianse, par kuru iedzīvotāji ne vienmēr aizdomājas, – apdraudējumu pastnieka veselībai un darba pienākumu veikšanai rada arī brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt