Panorāma

"Gaiļezerā" darbu atsāk neiroloģijas dienas stacionārs

Panorāma

Nodokļu reforma – daudziem vēl neskaidra

Pastiprina apsardzi uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju

Pastiprina apsardzi uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Notikumi uz Lietuvas–Baltkrievijas robežas liek uzmanīties arī Latvijas robežsardzei. No ceturtdienas, 1. jūlija, arī uz Latvijas robežas sākusi strādāt Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūra "Frontex", kas atsaukusies palīdzības lūgumam. Tā ir pirmā reize, kad Latvijā tiek uzņemti eksperti robežas uzraudzībai.

Migrantu skaits, kas no Baltkrievijas vēlas nelegāli ieceļot Lietuvā, ik nedēļu pieaug – šādus signālus no kolēģiem Lietuvā saņem Latvijas robežsardze. Gada pirmajā pusē uz Lietuvas–Baltkrievijas robežas aizturēts vairāk par 800 migrantu. Salīdzinot – uz Latvijas–Baltkrievijas robežas aizturēti pieci. Četri no tiem irākieši.

Taču rēķinoties, ka situācija var strauji mainīties, līdz ar lietuviešiem Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" palīdzību lūgusi arī Latvija. Starptautiskie eksperti ieradušies dažu nedēļu laikā pēc lūguma izteikšanas.

"Pašreiz ir atceļojuši divi eksperti, kas veiks robežuzraudzību uz mūsu robežām arī ar "Frontex aģentūras trafarēto transportlīdzekli, kas ir tāds nepieredzēts gadījums, kad pie mums izvieto ekspertu. Mēs pastiprināti vērtējam situāciju uz ārējās robežas. Un mēs prognozējam iespējamo situācijas izmaiņu, ja jau mēs novērojam drakonisku situācijas izmaiņu Lietuvas virzienā. Mēs mēģinām paredzēt arī iespējamos variantus, kā tā plūsma varētu pārslēgties arī uz Latviju," sacīja Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Rogozins.

Robežsardzē norādīja, ka visi nelegālie robežu šķērsotāji valstī ir jāielaiž un jāpārbauda. Daļa ieceļotāju ir labticīgi patvēruma meklētāji, bet migrantu plūsmā mēdz gadīties arī kaujinieki ar slēptu identitāti.

"Karotāji mēģina ieceļot, arī slēpjot savas identitātes, un atrod patvērumu, bet pēc tam skaidrojot, ir ziņas, ka viņi ir karojuši noteiktajos reģionos," stāstīja Rogozins.

Savukārt attiecībā uz kontrabandas plūsmu pār Baltkrievijas robežu – muitā norādīja, ka aizvadītā gada laikā būtiski pieauguši atklāto nelegālo preču apjomi. Taču pēdējo mēnešu laikā kāpums vairs nav manīts. Aizvadītajos piecos mēnešos pārtverti 8,3 miljoni cigarešu, kas nākuši no Baltkrievijas.

"Mēs turam roku uz pulsa, jo, kā es iepriekš teicu, nekas neliecina par to, ka tas varētu iet mazumā," norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Pāternieku muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs Uldis Ruļuks.

Vērtējot Baltkrievijas pārstāvju izteikumus, muita rēķinās, ka Baltkrievija varētu samazināt kontroles apjomus savā robežas pusē,  un šādus signālus Latvijas muitnieki saņem arī no kolēģiem Lietuvā.

"Ir jāsaprot tas, ka, protams, tas ir finansējums. Tie ir naudas līdzekļi, kas tiek iegūti no kontrabandas. Tas, protams, arī es domāju, ka dotajā situācijā esošajai Baltkrievijas valdībai ir nozīmīgs faktors. Protams, nav patīkami, kā pārsimt metrus tālāk, ko var redzēt ar acīm, notiek tādas lietas," teica VID pārstāvis.

Muitas speciālisti arī norādīja, ka nelegālie ieņēmumi no Baltkrievijas kontrabandas cigaretēm ir ievērojami un varētu pārsniegt pat peļņu no narkotikām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti