Dienas ziņas

"Koru kari«» Carnikavā

Dienas ziņas

«Supernova 2019» aizkulises

Pastendes jaunieši izzina profesijas

Pastendes jaunieši pašu rīkotā pasākumā izzina profesijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šonedēļ Latvijā aizvadīta Ēnu diena, bet Talsu novada Ģibuļu pagasta jauniešiem ar to nav gana. Vēloties izzināt vēl vairāk profesiju, viņi jau otro gadu aicina pie sevis ciemos dažādu profesiju pārstāvjus. 

Reiss “0219”, kas izlido uz Laimīgo zemi, ir sagatavots lidojumam – nodevuši bagāžu, saņēmuši iekāpšanas kartes un izgājuši drošības kontroli, pasažieri ir gatavi lidojumam. Vienīgais Pastendes jauniešu kluba “Kontakts” puisis atklāj, ka pasākuma laikā izvēlējies savu nākotnes profesiju.

Pastendes jauniešu kluba “Kontakts” dalībnieks Artis Ginters pārliecinoši saka, ka kļūs par pilotu. "Bet nu savi dzīves mērķi man pašam ir, kas jāpiepilda. Tad redzēs – varbūt piepildīsies arī pilots," viņš uzsver.

Kā iedvesmas avotus jaunieši izvēlējušies cilvēkus, kas paši savulaik mācījušies tajā pašā skolā, kur viņi. Ar neskaitāmiem jautājumiem divu stundu garumā jaunieši izzināja autosportista, policista, šefpavāra, mūzikas skolotājas un stjuartes ikdienu, kā arī iepazina vienu no Latvijas disku golferēm, kuras profesiju daudzi parasti uztverot ar skepsi.

Disku golfa spēlētāja Elena Karluša atzīst, ka viņas pārstāvētajā nodarbē meiteņu ir ļoti maz. Disku golfu parasti spēlē puiši. "Viņiem liekas, nu, cik ilgi tu to darīsi – kamēr tev apniks, kamēr kāda trauma, un tu aiziesi. Ko tu darīsi pēc tam? Tad ir jāpastāsta, ka tu esi gatava trenēties, gatava braukt un pierādīt sevi," saka Karluša.

Vai stjuartēm maksā algu arī tad, ja ir lidojumam nelabvēlīgs laiks? Vai draugi nebaidās vakariņās aicināt profesionālu šefpavāru? Un ar kādu ātrumu lido disku golfa diski? Tie ir tikai daži no jautājumiem, ko ar lielu interesi dažādu jomu profesionāļiem uzdeva arī pieaugušie, kam jaunībā šādi karjeras iepazīšanas pasākumi izpalika.  

Arī disku golfa spēlētāja Elena Karluša neslēpj, ka viņai būtu ko pajautāt. "Piemēram, Lelde bija stjuarte – darbs, par kuru arī es interesējos bērnībā. Man būtu interesanti dzirdēt, vai tikai tas nav bīstami, vai tiešām var visu apceļot? Vai to pašu policista darbu – es arī gribēju būt policiste. Tā ka interesanti, ka šodien bija visi, kas man pašai bērnībā interesēja," piebilst Karluša.

Ceļotājs un plaša profila speciālists Kalvis Kalniņš globusā atzīmē Gvatemalu kā interesantāko vietu, kur viņam izdevies būt. Tomēr viņš jauniešus iedvesmo ar vēlmi kādreiz savā dzimtajā pagastā atgriezties pavisam. 

"Tās bērnības atmiņas un siltums, ko tā vieta izstaro, tas mežs, kas ir apkārt. Gribas tur dzīvot un arī izdzīvot," atzīst Kalniņš.

Karjeras pasākums ir pašu jauniešu ideja, un, lai iegūtu finansējumu, paši arī uzrakstījuši projektu Talsu novada fondam. Bet visas intervijas jaunieši apkopos un publicēs internetā, lai karjeras izvēle ir vieglāka arī citiem vienaudžiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti