Dienas ziņas

Ārsti: ciest sāpes un gaidīt nedrīkst!

Dienas ziņas

Uz Covid-19 testu nosūta, pat neredzot pacientu

Pastaigu vietās pieaug atkritumu kalni

Pastaigu vietās Jelgavas pusē pieaug atkritumu kalni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Princips "Ko atnesi, to aiznes" pandēmijas laikā ir pārstājis darboties teju pilnībā. Pieaugot iedzīvotāju skaitam, kuri izvēlas doties dabā (tā pašlaik ir teju vienīgā atļautā izklaide), palielinās arī neapzinīgu cilvēku atstātās atkritumu kaudzes. Par to liecina arī atkritumu kalni Jaunsvirlaukas pagastā, netālu no Jelgavas pilsētas robežas. Svaiga gaisa tīkotāji līdz nepazīšanai pārvērtuši arī pie ezera nolikto stacionāro pārģērbšanās kabīni, un šī nebūt nav vienīgā piemēslotā vieta. 

"Diemžēl var teikt tā: burtiski pēdējā nedēļā mēs esam ''Vides SOS'' saņēmuši septiņus ziņojumus par piegružotām vietām. Gan Dobeles rajonā, gan Bauskā, gan Stelpē, gan ap Jelgavu. Visur, kur cilvēki atrodas, ir atrasti arī atkritumi," pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) Zemgales reģionālā vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Pašreiz spēkā esošā likumdošana nosaka, ka protokols tiek sastādīts attiecīgās zemes īpašniekam, kam ir ne vien jāsamaksā soda nauda, bet arī jāsakārto teritorija par saviem līdzekļiem. To, ka tas nav godīgi pret īpašnieku, kurš visbiežāk tur nav izmetis nevienu papīrīti, atzīst arī vides sargi. Viņi aicina iedzīvotājus ne vien aiznest mājās savus atkritumus, bet arī palīdzēt noķert piemēslotājus.

"Ja redz, ka kāds tiešām mēslo, mums ir ļoti, ļoti svarīgi, lai jūs iedotu informāciju caur "Facebook", "Twitter" par tiem cilvēkiem, kas to dara," sacīja Verbelis.

Tikmēr dažkārt iedzīvotāji pastaigu laikā nolemj savākt izmesto drazu. Piekrauti maisi vērojami jau nevienā vien ceļmalā, tomēr, ja "solo talka" nav saskaņota, var izrādīties, ka atkritumi netiks aizvesti.

Katrā novadā koordinators šīs "solo talkas" izskata atsevišķi, attiecībā no iespējām novadā - vai līdzekļi atļauj vākt katrā vietā atsevišķi atstātos maisus, vai arī ir kādi noteikti punkti, kur tie jāatstāj," norādīja "Lielās talkas" administrators Kristaps Greckis.

"Lielajā talkā, kas šogad pārcelta uz 16. maiju, līdztekus ierastajiem atkritumu vākšanas un labiekārtošanas darbiem tiek akceptētas arī "solo talkas". ''Solo talku'' ieplānoto vietu atzīmēšanai šogad izstrādāta arī speciāla karte.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja  vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti