Sadaļas Sadaļas

Laiks Ziedonim

Apbalvojuma «Laiks Ziedonim» cildināšanas ceremonija

Laiks Ziedonim

Balvas «Laiks Ziedonim» pasniegšanas ceremonija

Apbalvojuma «Laiks Ziedonim» cildināšanas ceremonija

Pasniegts apbalvojums «Laiks Ziedonim» piecās kategorijās

Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, 3. maijā, Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notikusi apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija. Ceremonijā tika cildināti laureāti piecās kategorijās.

Šogad zinātnes kategorijā „Taureņu uzbrukums” uz laureāta titulu pretendēja seši Latvijas zinātnieki, bet balvu ieguva inženierzinātņu doktors Egils Stalidzāns - Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un Biotehnoloģijas institūta pētnieks.

Pašlaik Stalidzāns nodarbojas ar matemātisko modelēšanu trijos starpdisciplināros projektos, ko vieno informācijas tehnoloģijas un matemātiskās modelēšanas pielietojums bioprocesu analīzē.

Kategorijā par dzīvi literatūrā „Bize” uz laureātes titulu pretendēja septiņas latviešu valodas un literatūras skolotājas no dažādiem Latvijas novadiem. Apbalvojums pasniegts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas literatūras skolotājai Daigai Zirnītei.

Daiga Zirnīte ļauj sajust literatūras būtību, nevis skolas vidi - tā vietā, lai mācītos, ko pateikt, skolēni mācās lasīt sev un sarunāties cits ar citu. Daigas skolēni uzskata, ka skolotājas meistarība ir tik spēcīga, ka viņas priekšā kategoriskums kļūst absurds.

Tautsaimniecības kategorijā „Zemi es mācos” uz laureāta titulu pretendēja četri uzņēmēji. Par apbalvojuma laureātu kļuva Juris Paulovičs no zemnieku saimniecības „Ķelmēni”.

"Ķelmēni" Gulbenes novadā nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību (graudkopību), bioloģiskās maizes cepšanu un tirdzniecību, uzsākta bioloģiskās lopbarības ražošana. Rankas rudzu rupjā maize ir gan pašu, gan pircēju iecienītākais produkts no “Ķelmēnu” klāsta, kas tiek cepta no pašu un kaimiņu saimniecībās audzētiem un maltiem bioloģiskajiem rudziem.

Novadpētniecības kategorijā „Kedas” uz laureāta titulu pretendēja gan cilvēki, gan projekti, bet apbalvojumu ieguva Rūjienas mākslas skolas direktors Jānis Galzons un projekts „Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi”.

Kopdarbā ar mākslas skolas audzēkņiem, Jānis Galzons ir radījis unikālu vairāk nekā 20 metrus garu bērza klucīšu Lielvārdes jostu un citas latviešu kultūras vērtības, kas prezentētas gan Briselē, gan Japānā, uzrunājot pasauli. Rūjienas iedzīvotāji uzskata, ka Jāņa veiksme ir neatzīt vienmulību un mācīt bērniem sev tuvajā apkārtnē ieraudzīt citam it kā nevērtīgas lietas, radot no tiem mākslu, viņa savpatība ir - dzīves valoda ar mūsu bērniem, tāda vienkārša, īsti ziedoniska - caur etnogrāfiskiem simboliem - pogām, saktām, jostām, cimdiem, galvassegām, gredzeniem, pūra lādēm ornamentiem, uzsverot viņos piederību savai Rūjienai.

Bērnu un jauniešu kategorijā „Rabarbers” uz apbalvojumu pretendēja pieci jaunieši. Apbalvojums tika piešķirts 17 gadus vecajam Siguldas pilsētas vidusskolas skolniekam Andrim Jenertam.

Jenerts ir Siguldas novada jaunrades centra mehatronikas pulciņa idejas autors un konsultants. Viņš vienmēr centies iedvesmot vienaudžus ar lietām, vietām un notikumiem, kas parāda, ka visu var darīt nedaudz citādāk, kā ierasts un ir iespējams paveikt daudz vairāk.  Andrim Jenertam patīk arī fotogrāfija, ar kuras palīdzību viņš parāda savu mīlestību uz Latvijas dabu.

Jau vēstīts, ka apbalvojums "Laiks Ziedonim" tiek pasniegts trešo gadu pēc kārtas. Šogad ceremonijas skatuves vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Voldemārs Johansons. Skaņdarbus no „Viegli” mūzikas albumiem izpildīja fonda „Viegli” mūziķi: Renārs Kaupers, Māra Upmane-Holšteine, Jānis Strapcāns, Raimonds Gusarevs un Jānis Holšteins-Upmanis. Ceremoniju vadīja– Renārs Kaupers, Eva Ikstena un Jānis Holšteins-Upmanis.

Apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureāti saņem mākslinieces Olgas Šilovas darināto statueti un naudas balvu 3000 eiro apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Tiešraidi no ceremonijas nodrošināja Latvijas Radio. Ceremonija skatāma arī LTV1 pēc raidījuma "Panorāma".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt