Panorāma

Panorāma

Panorāma

Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijai - 29

Pasniedz valsts augstākos apbalvojumus

Pasniedz valsts augstākos apbalvojumus

Atzinība un cieņas apliecinājums tiem cilvēkiem, kas strādā Latvijā un Latvijai. Valsts neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā Rīgas pilī piektdien, 3. maijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza valsts augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Triju Zvaigžņu ordeni saņēma arī 2 ilggadējas žurnālistes, Latvijas Televīzijas redaktores Vija Ķenava un Sarmīte Plūme.  

Apbalvojumus saņēma ārsti, skolotāji, policisti, kultūras darbinieki un robežsargi, uzņēmēji, lauksaimnieki un arī Latvijas Televīzijas darbinieki. Valsts prezidents Raimonds Vējonis atzina – visu šo cilvēku darbs ir stiprinājis mūsu valsti.

Ziņu dienesta redaktore, raidījumu “Tieša runa” un “Aizliegtais paņēmiens” veidotāja Vija Ķenava Latvijas Televīzijā sāka strādāt uzreiz pēc studiju beigšanas. Kaut gan šobrīd viņa vairāk strādā aiz kadra, daudzus gadus vadīti raidījumi un svarīgas tiešraides, intervēti cilvēki gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Viņa atzīst – šis ir apbalvojums, kuru palīdzējuši kaldināt kolēģi.

“Es jūtos dubultlaimīga, jo man ir darbs, kas man patīk, un es joprojām katru dienu eju uz darbu ar prieku, man ir fantastiski kolēģi, un par to vēl saņemt šādu novērtējumu, tas novērtējums manā prātā ir arī LTV, man šķiet, ka tas ir mums ļoti svarīgi un tas mūs stiprina šobrīd kā sabiedrisko mediju. Es ceru, ka mēs turpmāk tiksim tikai stiprināti, nevis vājināti,” atzina apbalvojumu saņēmēja LTV Ziņu dienesta redaktore Vija Ķenava.

Sarmīte Plūme Triju Zvaigžņu ordeni svarīgu personīgu iemeslu dēļ saņēma pirms 2 dienām. Viņa Latvijas Televīzijā strādā jau vairāk nekā 40 gadus, deviņdesmitajos gados veidoja raidījumus “Zemnieku stunda” un “Province” un apbraukāja tālākos Latvijas nostūrus. Arī viņas ordenī spožākā zvaigzne pieder darbam.

“Es pirmajā vietā noteikti nolieku Latvijas Televīziju, jo man ir bijusi tā laime strādāt visu mūžu, 41 gadu, un es joprojām novērtēju televīziju kā pašu labāko darba vietu, kas man devusi izaugsmi, spēju darīt to, ko man gribas, reti bijis, ka jādara kaut kādi obligātie darbi, tā ir devusi brīnišķīgus kolēģus līdzās un daudz daudz iepazītu cilvēku visā Latvijā,” sacīja Plūme.

“Tā ir milzīga pienākuma sajūta, jo turpmāk un vienmēr būs jāapzinās, ka tu esi saņēmis šo apbalvojumu un ka aiz tevis ir 17 tūkstoši dejotāju, kam tu esi kā paraugs, etalons, uz ko tiekties; tas nebūs viegli, bet es centīšos to attaisnot,” sacīja Vispārējo Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Valsts augstākos apbalvojumus saņēma skolotāji, robežsargi un ārsti, tostarp profesors Uga Dumpis, uzņēmēji, lauksaimnieki un policisti, piemēram, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. Apbalvoto vidū bija daudzi kultūras darbinieki – aktieri Zane Jančevska un Juris Žagars, rakstniece un dzejniece Anna Rancāne, operdziedātāja Sonora Vaice, kurai piektdien arī dzimšanas diena. Tas ir milzīgs pārsteigums un ļoti liela atbildība, viņi saka.

“Ārkārtīgi liels prieks un lepnums, ka mans darbs un mana esamība Latvijā ir pamanīta, un tas ir pats galvenais, es esmu latviete, un ko vēl vairāk vēlēties – tik skaistu un lielu valsts apbalvojumu,” sacīja operdziedātāja Kristīne Zadovska.

Latvijas Televīzijas ēterā apbalvošanas ceremoniju varēs skatīties sestdien, 4. maijā, pulksten 14.20.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti