Pasniedz meža nozares gada balvu «Zelta čiekurs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Piektdien Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā pasniegs meža nozares gada balvu „Zelta čiekurs”. Balvu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu meža nozares labā.

Meža nozares gada balvu „Zelta čiekurs”, kas ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē, pasniegs jau vienpadsmito reizi.

Balvu „Zelta čiekurs” nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, kas tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā, saņems pieci izcili nozares ļaudis – Gunārs Dišlers, Māris Laiviņš, Jānis Mārciņš, Āris Smildziņš un Andris Ziemelis.

„Šajā reizē mēs vērtējām diezgan priecējošas vietas. Bija ļoti interesanti cilvēki, kas nodarbojas ar izglītošanu, pie kuriem nāk ekskursanti, pie kuriem bērnus ved skatīties, kā aug mežs. Tiek izglītota jaunā paaudze. Tas ir īpaši svarīgi tagad, kad arvien vairāk cilvēku pārceļas uz pilsētu un ir arvien mazāka saskare ar laukiem. Ir cilvēki, kas uztur saskari ar dabu, ar laukiem un kas māca pilsētu bērniem un visiem apkārtējiem bērniem, kāda milzīga vērtība ir daba,” par vērtēšanas komisijas piedzīvoto stāsta mežsaimnieks un publicists Aivars Berķis.

Gunārs Dišlers darba mūžu veltījis mežsaimniecībai, bijis atbildīgs par meža atjaunošanas darbiem, meža selekciju, sēklu plantāciju ierīkošanu, aizsācis sējeņu audzēšanu plēves mājās un meža meliorāciju, rodot risinājumus sarežģītās situācijās, būdams labs vadītājs un saprotošs kolēģis.

Māris Laiviņš – zinātnieks, kura zinātniskais veikums mežzinātnē un ar to saistītās nozarēs 50 gadu garumā apkopots 330 zinātniskajās un zinātniski populārajās publikācijās. Dabas un meža vides pētījumi veikti galvenokārt Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā „Silava” (agrāk – Latvijas mežsaimniecības problēmu zinātniski pētnieciskais institūts), kā arī Sibīrijas un Tālo Austrumu Ģeogrāfijas institūtā (Irkutska), Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē un Latvijas Universitātes Bioloģijas institūtā. Zinātniskajā darbā Māris Laiviņš visvairāk ir pievērsies pētījumiem par augu sabiedrību (arī mežaudžu) dinamiku dažādos laika posmos (augāja sukcesijas, augāja evolūcija) saistībā ar mainīgiem vides apstākļiem.

Jānis Mārciņš vairāk kā 40 gadus ir strādājis Latvijas izglītības un zinātnes organizācijās un kokrūpniecības uzņēmumos, stiprinot saikni starp ražošanu un profesionālo izglītību. Viņa pieeja jautājumu risināšanā ir sekmējusi daudzu nozarei būtisku jautājumu pozitīvu atrisināšanu.

Āris Smildziņš 47 darba gadus veltījis Latvijas meža nozares darba vides un darba drošības jautājumu sakārtošanai, tiesību aktu izstrādei. Viņa profesionalitāte un erudīcija palīdzēja izveidojot darba aizsardzības sistēmu Valsts meža dienestā un akciju sabiedrībā „Latvijas valsts meži”.

Andris Ziemelis – kokapstrādes inženieris, viens no pieredzes bagātākajiem un zinošākajiem kokrūpniecības speciālistiem – ārējie ekonomiskie sakari, tirgus pētījumi, padomnieka un zinātniskā konsultanta statuss, ir galvenie darba mūža raksturojošie elementi, kā arī rūpība, neatlaidība un mērķtiecība profesionālajā darbībā.

Šogad „Zelta čiekura” komisija vērtēja nominantus četrās kategorijās - par mūža ieguldījumu, par inovatīvu uzņēmējdarbību, par ilgtspējīgu saimniekošanu un par ieguldījumu zinātnes attīstībā.

Balvas pretendentu vērtēšanu organizē Zemkopības ministrija, un tā notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātus vērtē eksperti un otrajā – zemkopības ministra vadītā Meža dienu komiteja.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti