Panorāma

Panorāma

Panorāma

Partija Kustība “Par!” meklē, ko darīt tālāk

Pasniedz gada balvas par cilvēku ar invaliditāti atbalstu

Pasniedz gada balvas par cilvēku ar invaliditāti atbalstu; starp laureātiem – arī sabiedriskie mediji

Viņi ir kā neredzamie bruņinieki. Ik dienu palīdz cilvēkiem ar invaliditāti, visbiežāk paši paliekot ēnā. Tāpēc jau vairākus gadus Tiesībsarga birojs kopā ar sadarbības partneriem pasniedz balvas cilvēkiem, kuri dara visu, lai ikdienu un svētkus vieglāku padarītu cilvēkiem ar invaliditāti. Vairākas balvas tika arī sabiedriskajiem medijiem.

"Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam" šogad saņēmusi pieteikumu rekordu. 65 pieteikumus gan par individuālo sniegumu, gan darbu kolektīvā.

Daudzi no balvu saņēmējiem mulst, jo darbu dara no tīras sirds un pateicību nav gaidījuši, taču par uzslavu ļoti priecājas.

"Laikam tas, ko es daru, vienā vārdā varētu raksturot – esam līdzās ar līdzīgi domājošajiem un arī neatstājam vienatnē tos, kuri varbūt tanī brīdī nejūt tādu spēku, lai izturētu to, kas notiek ikdienā," sacīja balvas saņēmēja Lelde Smilte-Breča.

Lienes Reines Mitevas sociālais uzņēmums saved kopā cilvēkus ar invaliditāti ar darba devējiem, jo uzskata, ka mūsu ir tik, cik ir, un, lai visi labi dzīvotu, ikvienam otrs ir jāatbalsta.

"Tas dos sparu grūtākos brīžos, bet es zinu, ka šajā laukā vēl ir, ko darīt, un vēl ir tāls ceļš ejams, lai iekļaujošā sabiedrība un iekļaujošais darba tirgus darbotos un funkcionētu," teica sociālā uzņēmuma "Ligero" vadītāja Miteva.

Savukārt Velga Polinska paralēli citiem darbiem un mācībām dara visu, lai sabiedrībā iekļautu cilvēkus ar Dauna sindromu. "Es domāju, vai tad jau tiešām esmu nopelnījusi saņemt balvu, bet katrā ziņā tas ir ļoti patīkami būt šeit," teica biedrības "Dauna sindroms Latvijā" līdzdibinātāja.

Starp balvas saņēmējiem arī daudz sabiedrībā zināmu biedrību un fondu. Gan fonds "Līdzās", gan Reto slimību alianse, gan Cistiskās fibrozes biedrība.

"Viņi strādā klusībā, viņus ikdienā tā nepamana un, es domāju, ka viņiem pienākas viena diena, lai visa Latvija viņus pamana," sacīja Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

"Svarīgi, ka mēs parādam, ka ikvienam ir tiesības dzīvot sabiedrībā, un tās organizācijas un tie cilvēki, kas atbalsta cilvēkus ar invaliditāti, viņiem ir jāpasaka paldies," norādīja tiesībsargs Juris Jansons.

"Šī ir tā vieta, kur mēs varam palepoties ar to, ka Latvija nav tikai tā valsts, kur viss ir slikti, bet, ka mēs darām ārkārtīgi labas un foršas lietas, kas iepriecina cilvēkus," norādīja invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes loceklis Ivars Balodis.

Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam šogad pasniegta arī korim "Balsis", gan vairākiem sabiedrisko mediju projektiem. Balvu saņēmēju vidū arī sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons "Dod pieci!".

"Milzīgs prieks, ka ar labdarības maratonu "Dod pieci!" aizvadītajā gadā mēs spējām palīdzēt cilvēkiem dzīvot labāk, nekā pirms tam," sacīja "Pieci.lv" personība Magnuss Eriņš.

Un konkursa žūrijas speciālās atzinības balva arī producentei Ilzei Jansonei un Latvijas Televīzijas (LTV) surdotulkiem Elzai Veismanei un Aināram Ostvaldam, kuri uz "Eirovīzijas" un "Supernovas" notikumiem ļāva pavērt priekšskaru arī nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem televīzijas skatītājiem.

"Ne tikai man, arī manai kolēģei noteikti ir liels prieks dāvāt prieku jums un visai sabiedrībai kopumā. Zīmju valoda vieno," pārliecināti LTV surdotulki Elza Veismane un Ainārs Ostvalds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti