Pašnāvības izmeklēšanas dēļ jau mēnesi ir slēgta Ogres šautuve

Uz policijas izmeklēšanas laiku jau mēnesi ir slēgta Ogres novada Sporta centra šautuve. Tajā aprīļa beigās pašnāvību izdarīja kāda 1995.gadā dzimusi sieviete. Pašvaldība savu pārbaudi jau ir beigusi, bet policija izmeklēšanu sāktajā kriminālprocesā vēl turpina un gaida ekspertīžu rezultātus.

Aprīļa beigās Ogres novada Sporta centra šautuvē nošāvās jauna sieviete. Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, policija sāka kriminālprocesu, bet Ogres novada dome – administratīvo pārbaudi, jo šautuves licencē pašvaldība.

Mēnesi pēc notikušā domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis norāda, ka dome pārkāpumus šautuvē konstatējusi nav. Taču vēl tiek gaidīti policijas izmeklēšanas rezultāti.

„Mēs, pirmām kārtām, sniedzām psiholoģisko palīdzību instruktoram, kas veica apmācību, un mēs gaidām no policijas ar nepacietību ziņas par šo gadījumu. Viņš mums ir ļoti nepatīkams,” saka Helmanis.

Kamēr policija strādā, domē sīkākus komentārus par notikušo nesniedza. Helmanis vien saka, ka notikušais ir traģēdija. „Šinī gadījumā ir ļoti žēl, ka ir noticis šāds incidents un cilvēkam ir gribējies padarīt sev galu, un viņš izvēlējies tādu veidu,” piebilst Helmanis.

Policijas izmeklēšanas rezultātus gaida arī Ogres novada Sporta centrs. Iepriekš cilvēki, kuri vēlējās trenēties šaušanā, varēja pieteikties uz individuālām nodarbībām pie šautuves instruktora. Tagad, uz izmeklēšanas laiku, šaut gribētājiem jāmeklē citas šautuves. „Šautuve darbojas tikai kā, tātad individuāliem apmeklētājiem nav atvērta,” paskaidro Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga. “Ir atvērta tikai speciālajām nodarbī`bam, piemēram, policijai un zemessardzei,” norāda Žindiga.

Viņa stāsta, ka Sporta centra šautuvē strādā viens instruktors, kurš līdz šim apmācīja un vadīja nodarbības. Viņš strādāja arī traģēdijas dienā.

Policijas pārstāve Gita Gžibovska atgādina, ka likumsargi sākuši kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

1995.gadā dzimušās sieviete motīvus, kuri likuši šķirties no dzīves, policija neatklāj.

„Saistība ar šo traģisko notikumu, kas aprīļa beigās notika Ogres šautuvē, Valsts policija turpina izmeklēšanu. Šobrīd tiek gaidīts ekspertīzes rezultāts. Kamēr izmeklēšana turpinās, tikmēr plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiks sniegta,” stāsta Gžibovska.

Cik ilgu laiku izmeklēšanai vēl vajadzēs, policija neprognozē. Gžibovska saka, ekspertīzes vienmēr prasa laiku.

Latvijā ir reģistrētas 62 šautuves. Lai dotos uz šautuvēm, cilvēkiem speciālās ieroču atļaujas nav nepieciešamas. Izņēmums ir specializētās šautuves, kuras drīkst apmeklēt tikai tiesībsargājošie iestāžu darbinieki. Par drošību šautuvēs atbild šaušanas instruktors.

Jau Ziņots, ka sieviete pašnāvību izdarīja 25.aprīlī, iešaujot sev galvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti