Labrīt

Trīs projekti no Latvijas piedalās tiešsaistes festivālā "Postwest"

Labrīt

"Jura Kronberga dzeja un draugi" - notiks pasākums dzejnieka atbalstam

Tiesībsargs: Garantētiem minimāliem ienākumiem būtu jānodrošina cilvēka pamatvajadzības

Pasludinās spriedumu lietā par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei

Ceturtdien, 25. jūnijā, pasludinās spriedumu lietā par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei, informē Satversmes tiesā.

Lietas pieteikumu tiesā iesniedzis tiesībsargs Juris Jansons. Viņš uzskata, ka pabalsts, kas ir 64 eiro mēnesī, ir pārāk mazs, lai nodrošinātu pārtiku, mājokli un citas pamatvajadzības. Turpretī Ministru kabinetā uzskata, ka šāds pabalsts nedrīkst būt pārāk tuvs ienākumiem, ko saņem strādājot.

Garantētais minimālais ienākums ir pabalsts trūcīgām personām. Personas ienākumiem kopā ar pabalstu ir jāsasniedz šis minimālais ienākumu līmenis, kas no šī gada janvāra ir 64 eiro.

Tiesībsargs uzskata, ka pabalsts ir pārāk mazs, lai nodrošinātu pārtiku, mājokli un citas pamatvajadzības. Turklāt valdība, aprēķinot pabalsta apmēru, nav izmantojusi nekādu metodoloģiju. Lietas izskatīšanā tiesībsargs dalījās ar aptuveniem aprēķiniem. Un tikai divām pozīcijām – pārtikai un mājoklim – būtu nepieciešams ap 300 eiro.

Turpretī Ministru kabineta pārstāve Elīna Celmiņa atzina, ka šāds pabalsts nedrīkst pārāk pietuvināties strādājošo atalgojumam. Tas demotivētu cilvēkus strādāt. Un, tā kā Latvija ir valsts ar Eiropas līmenī salīdzinoši zemiem ienākumiem, valdība uzskata, ka pabalsts ir samērīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt