Pašizolācijas kontrole: Jūlijā policija devusies 990 izbraukumos un veikusi 5412 zvanus

No 1. jūlija līdz 15. jūlijam Valsts policija (VP), kontrolējot cilvēkus, kuriem jāievēro pašizolācija, devusies 990 izbraukumos un veikusi 5412 zvanus, ceturtdien žurnālistus informēja VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris ArājsJānis Kincis

Policijai uzdota pašizolācijas, karantīnas un pulcēšanās ierobežojumu kontrole. Arājs norādīja, ka lielākajā daļā gadījumu to, kā tiek ievērota pašizolācija, policija kontrolē telefoniski, tiek veikti arī videozvani.

No 1. jūlija konstatēti 17 pārkāpumi par pašizolācijas neievērošanu.

Arājs uzsvēra, ka lielākā sabiedrības daļa ir saprotoša un ievēro noteiktos ierobežojumus. “Mēs tikai kopā varam panākt to, ka visi dzīvojam drošā valstī,” piebilda Arājs.

15. jūlijā Ministru kabinets pieņēma vairākus lēmumus, kas ļauj atbildīgajām institūcijām iegūt pilnīgāku informāciju...

Posted by LSM on Thursday, July 16, 2020

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai no ceturtdienas, 16. jūlija, Latvijā tiks reģistrēts ikviens ieceļotājs, kurš ieradīsies valstī, izmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus. Ceļotājus ar privāto transportu pārbaudīs izlases kārtībā, bet pēc aptuveni mēneša paredzēta arī elektroniska reģistrācijas sistēma.

Jūlija sākumā Latvijā bija vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, kā arī saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti