Sadaļas Sadaļas

Pašizolācija nebūs jāievēro visiem ieceļotājiem no 22 Eiropas valstīm; riska valstu sarakstā – 13 valstis

Nevakcinētām vai Covid-19 neizslimojušām personām būs jāievēro pašizolācija, ieceļojot no Lielbritānijas, Kipras, Spānijas, Portugāles, Nīderlandes, Luksemburgas, Grieķijas, Īrijas, Maltas, Dānijas un Beļģijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Iepriekš minētās valstis, kā arī Monako un Andora, ar ko Latvijai nav tiešo lidojumu, iekļautas augsta riska sarakstā Covid-19 izplatības dēļ. Ieceļojot no pārējām Eiropas valstīm un vairākām trešajam valstīm, pašizolācijā nebūs jādodas arī nevakcinētajām personām.

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 36,1 (pirms nedēļas – 43).

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) vidējais rādītājs nedēļas laikā pieaudzis un sasniedzis 89,6 (nedēļu iepriekš – 51,6).

Igaunijā rādītājs palielinājies līdz 39,5 (nedēļu iepriekš – 29,3). Bet Lietuvas rādītājs pieaudzis  līdz 20,6 (pirms nedēļas – 17,3).

Šobrīd neviena pasaules valsts nav iekļauta īpaši augsta riska valstu sarakstā, kas paredzēts valstīm, kurās ir konstatēta tāda epidemioloģiskā situācija (tai skaitā īpaši augsta saslimstība ar Covid-19 vai sabiedrības veselībai bīstamo Covid-19 vīrusa paveidu strauja izplatīšanās).

Ceļotājiem, kuri Latvijā iebrauc vai atgriežas un kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas jeb tā dēvētais Covid-19 sertifikāts, pašizolācija nav jāievēro ne no vienas ES/EEZ, kas iekļauta "zaļajā" vai "dzeltenajā" sarakstā.

"Dzeltenajā sarakstā" nokļuva 12 ES/EEZ valstis, kur saslimstība pārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā. Ieceļojot no šīm valstīm personām, kas nav vakcinētas vai izslimojušas Covid-19, jāievēro 10 dienu pašizolācija.   

Drošo valstu sarakstā, kur saslimstība ar Covid-19  nepārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, ir 22 valstis.

Savukārt no valstīm un teritorijām ārpus ES/EEZ riska sarakstā ir Lielbritānija.

KONTEKSTS:

Drošo valstu saraksts pēdējo nedēļu laikā būtiski auga. Atbilstoši Eiropas kopējam lēmumam "zaļā saraksta" slieksnis arī Latvijā ir palielināts no 50 uz 75 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt tad, ja uz cilvēku, kurš atgriežas Latvijā, attiecas prasība ievērot pašizolāciju, to var pārtraukt pēc septiņām dienām, veicot atkārtotu Covid-19 testu un noskaidrojot, ka tas ir negatīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt